CREMONA, ITALIJA - Zdi se, da je slovenski teniški igralec Blaž Kavčič od naših trenutno v najboljši formi, a zaradi preslabe uvrstitve na ATP lestvici žal ne nastopa v kvalifikacijah OP Francije.
Ljubljančan je na zadnjih dveh turnirjih (San Remo, Busan) serije Challenger prišel v finale, iz Busana pa je odpotoval v ponedeljek. Danes ga je že čakal dvoboj prvega kroga v italijanski Cremoni, ki ga je Blaž opravil z odliko in zmagal s 6-2, 7-6 in to kljub dvakratni menjavi časovnega pasu.
Njegov nasprotnik Leandro Migani (315. na ATP) iz Argentine proti petopostavljenemu Kavčiču ni imel veliko možnosti, čeprav se je v drugem nizu upiral do podaljšane igre. 22-letni Blaž je na trdi podlagi odlično serviral, v prvem nizu izkoristil obe priložnosti za brejk, v drugem pa strl odpor Argentinca v tajbrejku s 7-3.¸
Oglejte si Challenger turnir v Cremoni v živo
![]() |
Nagrada, ki jo je Blaž Kavčič dobil za igranje v nedeljskem finalu Busana |
V 2. krogu 30,000 evrov vrednega turnirja Blaža čaka pravi test, saj se bo pomeril z mladim kvalifikantom Bolgarom Grigorjem Dimitrovom (v petek je dopolnil 18 let), ki naj bi bil eden od vzhajajočih teniških zvezdnikov. Letos je na ATP turnirju v Rotterdamu izločil Čeha Tomasa Berdycha, nato pa vzel niz prvemu igralcu sveta Rafaelu Nadalu. No, da Dimitrov ni noben bav-bav, se je pokazalo že mesec dni kasneje, ko ni več prilezel čez 2. krog turnirjev serije Challenger. Prvi nosilec turnirja je Nemec Benjamin Becker.
pripravil: L.S.
foto: Facebook - Blaž Kavčič
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji