Blaž Kavčič "stresel" Donalda Younga!

29.10.2019
Slovenski tenisač je kljub nestanovitni formi prešel v nadaljnji krog tekmovanja!

CHARLOTTESVILLE, ZDA - 32-letni Blaž Kavčič (284. na ATP) se ob koncu leta bori za uvrstitev na ATP lestvici, ki bi mu prinesla nastope v kvalifikacijah na grand slam turnirjih. V zadnjem času ni imel večjih uspehov in posledično vse bolj drsi na lestvici. Ta teden se je podal čez "Veliko lužo" na ATP Challenger v Charlottesvillu. Lani je ob koncu sezone dosegel nekaj dobrih rezultatov tako da brani skoraj 100 točk. Žreb mu v 1. krogu na "papirju" ni bil najbolj naklonjen saj je za nasprotnika dobil 30-letnega Američana Donalda Younga (237. na ATP), ki je bil že 38. igralec sveta z veliko nihanji v karieri. Toda Blažu Donald odgovarja, dobil je oba prejšnja medsebojna obračuna in tudi včerajšnjega. Na koncu je slavil s 6-3, 7-6(2) v nizih!

V 2. krogu bo igral še proti težjemu nasprotniku, nasproti mu bo stal 10. nosilec turnirja, 29-letni Kanadčan Vasek Pospisil (174.na ATP), ki je bil pred leti 25. igralec sveta. Slednji je trenutno v zelo dobri formi, saj je pred kratkim osvojil ATP Challenger v Las Vegasu. Med seboj bosta igrala prvič.

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 3 ATP točke in 520$ denarne nagrade!

Na turnirju bo igral tudi drugi najboljši slovenski tenisač Blaž Rola. V vlogi 6. nosilca je v 1. krogu prost. Pomeril se bo z domačim povabljencem Raymondom Sarimentom!