Davis Cup: Blaž Rola z izjemno predstavo popeljal Slovenijo v vodstvo! (FOTO)

13.09.2013
Slovenska teniška reprezentanca po prvem posamičnem dvoboju v pomembnem dvoboju proti Južnoafriški republiki vodi. Izjemno predstavo je na tivolski peščeni podlagi ponudil 22-letni Blaž Rola, ki je deklasiral najboljšega gostujočega tenisača Rika de Voesta s 3-0 v nizih.

Klik na Facebook -> Fotogalerija:

Slovenska teniška reprezentanca v dvoboju z Južno Afriko vodi po prvem odigranem obračunu. V 'igro' je kapetan Blaž Trupej poslal  Blaža Rolo, ki se je prvič soočil z 'živo' točko, s tako pomembnim dvobojem za reprezentacno, nalogo pa je opravil na izjemen in suveren način. 162. igralca sveta, Rika De Voesta je pospravil brez izgubljenega niza, s 6-1, 6-4 in 6-4, v celotnem dvoboju pa ni izgubil servisne igre. Bravo Blaž!

''Res sem zadovoljen. En dan pred tekmo sem govoril s psihologinjo, ki me je odlično pripravila na tekmo. Povedala mi je, da nimam kaj izgubiti, moj nasprotnik je bil po rankingu favorit, ne glede na to, da igramo doma, sam pa sem prvič igral v tako pomembnem dvoboju v pokalu Davis. Še sam sem presenečen, nikoli si ne bi mislil, da bom zmagal po treh nizih'', je kar žarel od sreče ''Rolca'' in dodal: ''Res je, ko sem stopil na igrišče sem imel dober občutek, vedel sem, da imam možnosti, to se je pokazalo tudi v sami tekmi. Nasprotnik je imel le eno priložnost za brejk, toda zmaga po treh zaporednih nizih, res super. Nekaj treme je bilo, vendar veliko manj kot skozi celoten teden.''.

Blaž Rola je kar letel po igrišču in zasluženo zmagal

Ja, še sam Blaž ni pričakoval tako gladke zmage nad najboljšim igralcem Južne Afrike, ki je prišel v Ljubljano. 1. niz je v žep pospravil po manj kot pol ure, s tem pa si je še dodatno dvignil samozavest. Tekmo je imel pod kontrolo vse čas, v 2. nizu pa po brejku prednost obdržal do konca. Fantastično je serviral in s tem Riku onemogočil vse poti v vrnitev. 7. igra 3. niza je bila odločilna. Še en odvzem začetnega udarca Južnoafričanu je pomenil tlakovano pot do prve slovenske točke. Končno razmerje točk je bilo kar 100:70 v korist Ptujčana, ki se mu je na novinarski konferencu po koncu dvoboja zasluženo smejalo.