Blaž Rola zanesljivo v četrtfinale Segovie!

01.08.2019
Slovenski teniški igralec je dosegel še drugo zmago na ATP Challengerju, ki se igra v Španiji!

SEGOVIA, ŠPANIJA - 28 letni Blaž Rola (145. na ATP) je dobil še drugi dvoboj v 2 nizih na ATP Challengerju v Segoviji. Kot 1. nosilec ni imel veliko dela s 24 letnim Francozozom Baptistom  Crepattom (325. na ATP). Delo je opravil v uri in 6 minutah. Na koncu je bilo 7:5, 6:1. V medsebojnih dvobojih sedaj vodi z 2:0!

Blaž se je nekoliko lovil v 1. nizu, a je imel vse pod nadzorom. Sicer si je privoščil, da je Francoz iz edine priložnosti prišel do brejka, a je sam 2x odvzel servis nasprotniku in vodstvo v nizih je bilo tu. V 2. nizu je bilo vse v rokah Role, tokrat ni ponudil priložnosti za brejk, sam je bil 100%, saj je realiziral obe. Pri vodstvu s 5:0, je Baptiste dobil častno igro, v 7. igri je Slovenec izkoristil drugo "match" žogico!

Blaž Rola si je priigral najmanj 17 ATP točk in prejel 1.850€!

V četrtfinalu mu bo nasproti stal 23 letni Francoz Hugo Grenier (487. na ATP), ki je v 2. krogu presenetil 7. nosilca Italijana Luco Vannija, sicer nima omembe vrednih uspehov v dosedanji karieri... .

Rola: "Niti ne vem s kom bom igral, a če bom igral tako kot danes in še malo napredoval, bom imel kar lepe možnosti za zmago jutri"!