Bo Kati uspelo maščevanje za Pariz?

31.08.2008

Slovenka Katarina Srebotnik, ki se na lestvici WTA nahaja na 28.mestu in je že nekaj let z naskokom naša najboljša teniška igralka bo danes igrala dvoboj četrtega kroga odprtega prvenstva ZDA s Švicarko Patty Schnyder.

Na igrišču Grandstand v Flushing Meadowsu so dvoboj postavili kot tretjega v vrsto kar pomeni, da bo verjetno Kata igrala približno ob 22 uri po našem času. Z zmago bi se 26-letna Velenjčanka lepo oddolžila Švicarki za poraz na OP Francije junija letos, ko jo je Patty premagala 6-2 in 6-4 ( zanimivo, da se bosta igralki srečali prav v enakem krogu kot v Parizu).  Katarini lahko z zmago uspe veliki met, uvrstitev med osem najboljših igralk na grand slam turnirju kar ji ni uspelo še nikoli. Priložnost je lepa, podlaga pa naši igralki bolj ustreza kot pesek v Parizu. Z napadalno igro na trdi podlagi New Yorka ima Katarina veliko možnosti za uspeh, če bo le imela dan in šla pogumno v dvoboj. Kata ima v karieri osvojene 4 WTA turnirje kar pa je nemogoče primerjati s turnirji za grand slam, ki v teniškem svetu veljajo za krono vseh turnirjev.

 

Švicarka Patty Schnyder je za Srebotnikovo tradicionalno neugodna nasprotnica

foto: sports.espn.go.com

 

Tekmici sta se do sedaj srečali štirikrat, Srebotnikova pa je 15.igralki sveta doma iz Basla odnesla le eno zmago pred dvemi leti v Cincinnatiju, ko je zmagala v treh nizih. Srečno Kata.

prispevek: L.S.
foto: sports.espn.go.com

 

 

Oceni:
Deli z ostalimi:

Komentarji

POVEŽITE SE Z NAMI

ANKETA

Kje kupujete teniško opremo ?


ostale ankete