Brez zmage do tega tedna, sedaj v finalu ATP turnirja v Sao Paulu

14.02.2015
SAO PAULO, ITALIJA - Italijanski teniški igralec Luca Vanni nadaljuje s sanjskim tednom na ATP turnirju serije 250 v Braziliji.

Po četrtfinalni zmagi na ATP250 teniškem turnirju v Sao Paulu, je 29-letni Luca Vanni dejal, da ima za sabo sanjski teden, kaj poreče šele na uvrstitev v jutrišnji finale.

Sanje so postale resničnost, saj je Vanni v polfinalu utišal občinstvo, po maratonu je s 6-4, 6-7(5), 6-4 opravil še z domačim ljubljencem Joaom Souzo.

Trenutno 149. igralec sveta je začel nastope v Sao Paulu v kvalifikacijah, sedja pa ima na računu šest zmag v osmih dneh. Neverjetno, da Vanni do tega tedna sploh nikdar ni dobil dvoboja na ATP turneji. V 15-letni zgodovini turnirja je prvi kvalifikant, ki bo igral tekmo za lovoriko.

Luka Vanni je ime tedna na ATP turneji

Italijan je imel že v 2. nizu dve zaključni žogici, ki si jih je priigral na servisu pri 5-4, a je Brazilec uspel izenačiti in izsiliti tajbrejk. Še več, dvoboj je šel v odločilni niz, v katerem je imel domačin več kot udoben položaj po brejku v 7. igri, Vanni pa očitno ni hotel končati pravljične zgodbe tega tedna. takoj je prišel do ribrejka, nato pa vpisal še tri zaporedne igre ter po 2 urah in 53 minutah slavil največjo zmago v karieri.

Da je ta zgodba še bolj neverjetna, pa pove podatek, da sploh nidakr ni nastopal v glavnem delu ATP turnirjev, šele lani pa je igral prvi finale turnirjev serije Challenger. Vseskozi je bil del turnirjev serije Futures, tudi tam pa vse do leta 204 ni imel obilo uspehov. Vsake toliko časa je kakšnega osvojil, lani pa jih je pokoril kar sedem, vse na domačih tleh. Ja, nikdar ni prepozno, s čimer bi se Vanni verjetno zelo strinjal.

V finalu bo Italijan igral s 5. nosilcem Pablom Cuevasom. Urugvajec je vrstnik Italijana, a ima za seboj precej več kilometrine. Da je v dobri formi je dokazal tudi danes, porabil je le 71 minut, da je s 6-4, 6-3 premagal Santiaga Giralda iz Kolumbije.