Čez vikend smo dobili državne dvoranske veteranske prvake!

10.02.2014
V ŠC Millenium v Ljubljani se je ta vikend končalo državno dvoransko veteransko prvenstvo.

Državno dvoransko prvenstvo 2014 je bilo v nedeljo 9.2.2014 uspešno zaključeno s finalnimi tekmami v ljubljanskem Milleniumu.

V moški kategoriji 35+ je bil suvereni zmagovalec Marko Škrjanc, ki je v finalu premagal bolnega (39 stopinj temperature) Marka Lopatiča. Slednji je pokazal, da je pravi športnik in je na igrišče prišel praktično iz postelje.

Pri moških 40+ je imel Leber v prvem setu vodstvo 5 proti 3, potem je nekdanja svetovna št.1 veteranskega tenisa Marko Por stopil na plin in ni dopustil nobene igre več.

Presenečenje kategorije 45+ je Domžalčan Tadej Zule ugnal Velenjčana Matjaža Končana in prvič postal državni prvak.

V kategoriji 50+ je bil presenetljivi zmagovalec Iztok Škof, ki je po polfinalni predaji s strani Saša Svoljšaka (nargana mišica pri žogici za niz v tajbrejku uvodnega dela) v finalu po pravi drami, ki se je končala 14-12 v podaljšani igri, premagal večkratnega državnega prvaka Iva Beliša iz Slovenj Gradca.

Škof in Svoljšak

Zmagovalec kategorije 55+ je postal novinec Matjaž Frece, ki je bil boljši od Zmaga Tajnška.

Kategorijo 60+ je dobil Tomaž Štrukelj, ki je v finalu premagal klubskega tovariša Igorja Rakuna.

V kategoriji 65+ je Dane Ulčar premagal legendo primorskega tenisa Francija Hrovata, v najstareši igrani kategoriji 70+ pa je Franci Lušenc po treh urah igre premagal Rikija Grizila.

Pri ženskah je v kategoriji 35+ trenutno 6.uvrščena igralka svetovne lestvice ITF Eva Grm premagala bivšo atletinjo in olimpijko Tino Čarman Misajlovski, pri ženskah 45+ je slavila nekdanja gimnastičarka in predsednica tekmovalne komisije TZS Anja Regent.

Vsi rezultati državnega veteranskega turnirja v ŠC MIllenium!

Naslednji turnir v organizaciji veteranske organizacije TZS bo DP v dvojicah 8.in 9.marca 2014.