Cicipasu prva peščena lovorika v Estorilu

05.05.2019
ESTORIL, PORTUGALSKA - Grk Stefanos Cicipas si je utrdil samozavest pred nadaljevanjem evropske peščene turneje, zmagal je na ATP turnirju na Portugalskem.

Grk Stefanos Cicipas je slavil na pesku v Estorilu in svoji deželi priigral ta teden drugo lovoriko, saj je na WTA turnirju v Rabatu zmagala njegova rojakinja Maria Sakkari.

Cicipas je bil v finalu Estorila bolj suveren izza osnovne črte od njegovega tekmeca, Urugvajca Pabla Cuevasa. Na koncu ga je ugnal z rezultatom 6-3, 7-6(4), prišel do tretjega naslova v karieri, drugega letos in prvega sploh na pesku. Ni kaj, premagal je specialista za pesek, saj ima Cuevas v rokah šest turnirskih zmag iz najpočasnejše podlage.

''Moral sem se močno potruditi, dati srce na terenu. Ta lovorika mi pomeni zelo veliko, prigarana je na pesku'' je povedal mladi, 20-letni Grk, ki je Urugvajca premagal v dosedaj obeh medsebojnih dvobojih.

Niz in pol je imel Cicipas vse pod kontrolo proti 33-letnemu nasprotniku. Pri 4-3 v 2. nizu je imel brejk prednosti ter je serviral, nato pa se je malo izgubil. Cuevas je izenačil ter povedel 5-4, Grk pa je moral celo reševati žogo za niz. V podaljšani igri je uspel spraviti na kolena Južnoameričana, ki se je v finale prebil celo kot srečni poraženec kvalifikacij.

Cicipas je slavil kot 1. nosilec, v petletni zgodovini turnirja je kot prvemu favoritu uspelo le še leta 2017 Carreno-Busti.