Cincinnati, ZDA - 1. igralka sveta Dinara Safina se je uvrstila v naslednje finale letošnje sezone. Na izredno močnem turnirju v Cincinnatiju je v polfinalu gladko premagala Italijanko Flavijo Pennetto s 6:2, 6:0 v nizih in bo tako igrala v finalu proti povratnici Jeleni Jankovič, ki je bila boljša od Jelene Dementjeve s 7:6, 0:6, 7:6 v nizih.
Dinara Safina se je letos uvrstila že v 8 finale, nastopila pa je na 14. turnirjih in prekinila niz 15. zaporednih zmag
Flavije Pennette.
Safina :
"Vsak naslednji dvoboj sem igrala bolje. Ko sem danes stopila na igrišče, sem se počutila zelo dobro in samozavestno.
Flavia Pennetta pa se ni počutila tako dobro kot Dinara. Pestile so jo manjše poškodbe, kar je bila posledica "non stop" igranja v preteklih dneh in rahlo jo je ujela tudi utrujenost.
Pennetta :
"Igrala je veliko bolje kot jaz. Res sem bila malo utrujena, a to ni bil vzrok za poraz. Igrala je neverjetno dobro".
Dinara Safina se bo v finalu pomerila z Jeleno Jankovič, ki se je po dolgem času uvrstila v finale tako močnega turnirja.
V dvoboju, ki trajal skoraj
3 ure, je bila boljša od olimpijske prvakinje Jelene Dementjeve. Značilnost dvoboja je bilo veliko dvojnih napak in odvzetih servisov nasprotnici. Jelena je naredila 9 dvojnih napak v 1. nizu, v 3. odločilnem, pa je dvakrat izgubila servis zaradi dvojne napake pri serviranju.
V podaljšani igri 3. niza je Jelena vodila s 6:2, zapravila 4 priložnosti za zmago in nato nasprotnici podarila zmago z dvojno napako.
Jankovič :
"Ne morem verjeti, da sem dobila ta dvoboj".
V zadnjem času se je že
3 x zgodilo, da je igralka ali igralec, ki je osvojil v vsakem nizu
6 iger, na koncu izgubil(a) dvoboj. Tudi to je čar tenisa.
foto : efp, ap
pripravil : Marjan B.
Western & Southern Financial Grp Womens Open 2009
Cincinnati, ZDA
August 10 - 16, 2009
Nagradni sklad: $2000000
Podlaga: Trda
Tip: WTA
Polfinale:
Komentarji