AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Juan Martin del Potro je postal prvi Argentinec, ki se je uvrstil v finale turnirja Heineken Open v Aucklandu. V pofinalu je stresel Šveda Robina Soderlinga v dveh nizih s 6-4, 6-3.
V finalu se bo srečal z Američanom Samom Querreyem, ki je rešil dve zaključni žogi, nato pa zmagal v dvoboju s Špancem Davidom Ferrerjem s 3-6, 6-3, 7-6(4).
Del Potro se v svojem dvoboju sploh ni soočil z brejk žogo, sam pa je izkoristil tri od šestih na Soderlingov servis ter končal polfinale v 1 uri in 17 minutah. Del Potro je stopil na teniško sceno lani, ko je dobil štiri zaporedne turnirje serije ATP in sezono končal kot najmlajši med Top 10. Tudi 21-letni Querrey je prvi Američan v finalu aucklandskega turnirja po Michealu Changu leta 2000. Američan, ki je lani osvojil svoj prvi naslov v karieri v Las Vegasu, je zadel 10 asov v 2 urah in 9 minutah, v svojem prvem srečanju s Špancem Ferrerjem.
![]() |
Sam Querrey je v polfinalu premagal Španca Davida Ferrerja foto: zimbio.com |
pripravil: L.S.
foto: zimbio.com
Heineken Open 2009
Auckland, NZL
Januar 12-17, 2009
Nagradni sklad: $480750
Podlaga: Trda
Tip: ATP
Polfinale:
[1] J del Potro (ARG) d R Soderling (SWE) 64 63
[6] S Querrey (USA) d [2] D Ferrer (ESP) 36 63 76(4)
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji