INDIAN WELLS - Rusinja Dinara Safina je izpustila še tretjo priiložnost, ki se ji je ponudila, da pride na 1. mesto WTA lestvice, a je spet zmrznila v odločilnem trenutku. Za vodstvo na lestvici je potrebovala uvrstitev v finale, a ji je to preprečila Belorusinja Viktorija Azarenka, ki jo je izločila v četrtfinalu z rezultatom 6:7(4),6:1,6:3 v nizih.
.jpg&q=95) |
Dinara Safina se boji 1. mesta na WTA lestvici in zato vedno izgubi odločilne dvoboje |
To je bila spet klasična igra Dinare Safine, ki je polna vzponov in padcev. Obe igralki sta poskušali osvajati točke z zmagovalnimi udarci. Azarenka je v 1. nizu že bila samo točko oddaljena od osvojitve 1. niza, a ga je dobila Safina.
Namesto, da bi Dinara na to bila v psihološki prednosti, je sledil polom v 2. nizu, ki se je hitro končal z zmago Azarenke s 6:1.
V 3. nizu je Dinara povedla že s 3:1 in potem zmrznila. Do konca dvoboja je samo še gledala zmagovalno igro Viktorije, ki je osvojila 5 iger zapored in zaključila dvoboj v svojo korist.
"Prvi niz sem igrala dokaj dobro, bila sem agresivna. V 2. nizu sem dala vse v njene roke. Ona je zelo agresivna in danes je bila boljša od mene. V 3. nizu sem imela vodstvo 3:1 in 30:15 in na to spet dala vse v njene roke. Vedno, ko sem se dvignila sem na to odstopila od svoje igre, " je dejala Dinara Safina.
 |
Victoria Azarenka nadaljuje z odličnimi rezultati v letošnji sezoni |
Zmaga Viktorije Azarenke nad 2. igralko sveta Dinaro Safino je njena največja v karieri in 6. proti top 10 igralki.
"To je moje 1. polfinale na tako velikem turnirju in sem zelo srečna, ker je bil težek dvoboj. Skoraj bi že izgubila, a se nisem predala. Borila sem se do konca in uspelo mi je," je dejala Viktorija Azarenka.
foto : AP
pripravil : Marjan B.
Komentarji