Đoković šokiral z razkritjem o travnati sezoni

06.06.2018
PARIZ, FRANCIJA - Novak Đokovć ni prepričan, kdaj in kje se bo vrnil na teniška igrišča.

Nekdanjega zmagovalca OP Francije Novaka Đokovića (2016) je v četrtfinalu drugega grand slama sezone z izidom 6:3, 7:6(4), 1:6, 7:6(11) šokiral 72. igralec sveta Marco Cecchinato. Ta je postal najnižje rangirani polfinalist Roland Garrosa po Ukrajincu Andreju Medvedjevu, ki je bila leta 1999 uvrščen na 100. mesto lestvice ATP, in prvi Italijan v polfinalu grand slama po Corradu Barazzuttiju prav tako na OP Francije leta 1978.

Srbski tenisač, ki je na igrišču dvakrat potreboval pomoč fizioterapevta, je po zaostanku z 0-2 v nizih uprizoril mini povratek in po prepričljivo dobljenem tretjem nizu (6:1) tudi v četrtem hitro povedel z brejkom. Vse je kazalo na to, da se bo dvoboj prevesil v peti niz, potem ko je Đoković v četrtem že vodil s 5:2. Toda Italijan se ni dal in pri zaostanku s 3:5 nadoknadil brejk ter kmalu zatem izsilili podaljšano igro. Đoković je imel v tie-breaku kar tri set priložnosti pri izidih 7:6, 8:7, in 9:8, preden je Cecchinato izkoristil četrto zaključno žogo in z backhand passingom poskrbel za največji šok letošnjega turnirja.

Cecchinato pred uvrstitvijo v polfinale letošnjega Roland Garrosa še nikoli ni dobil obračuna na grand slamih. Leta 2015 ga je v prvem krogu OP ZDA premagal Mardy Fish, leta 2016 na OP Avstralije Nicolas Mahut, leta 2016 na Roland Garros Nick Kyrgios in leta 2017 na Wimbledonu Kei Nishikori. Italijan se je na lanskem OP Francije poslovil v zadnjem krogu kvalifikacij.

"Težave sem imel od samega začetka. Škoda, da nisem izkoristil priložnost v četrtem nizu. Imel sem nekaj brejk priložnosti, vendar se je vrnil, zato mu čestitam. Vsak poraz na grand slamih je težak. Imel sem lepo priložnost, da naredim še en korak naprej, a mi ni bilo usojeno. Žalosten sem, vendar to ni najbolj boleč poraz v moji kareiri. Nikoli mi ni težko čestitati in objeti nasprotnika. Zaslužil si je zmago," je povedal Đoković in dodal, da je imel pred že dvobojem nekaj fizičnih težav, a nič resnega. "Ne želim govoriti o tem," je poudaril.

Đoković je novinarje šokiral z razkritjem, da je njegova travnata sezona pod vprašajem. "Ne vem, če bom igral na travi. Ne vem, kaj bom naredil. Pravkar sem prišel z igrišča. Žal mi je, a tega odgovora vam ne morem dati," je poevdal trikratni zmagovalec Wimbledona (2011, 2014-2015). Srb je zadnjo lovoriko osvojil prav na travnati podlagi, in sicer lanskega julija v Eastbournu. Na OP Francije se je potegoval za prvi polfinale na grand slamih po OP ZDA leta 2016.

pripravil: Ž. J.