Elise Mertens slavila v Rabatu in dvignila tretjo lovoriko v 2018

05.05.2018
RABAT, MAROKO - Belgijka Elise Mertens je letos osvojila že tri turnirje serije WTA, zadnjega danes na pesku v maroškem Rabatu.

Elise Mertens nadaljuje z odličnimi igrami v letošnji sezoni. Na WTA turnirju v Rabatu, ki se igra na pesku, je v finalu s 6-2, 7-6(4) nadigrala naturalizirano Avstralko Ajlo Tomljanovič.

Belgjska tenisačica Elise Mertens je bila na turnirju Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem in na koncu tudi ostala zadnja v žrebu ter se razveselila naslova. Sedaj ima na računu 12 zaporednih zmag, več kot očitno je v vrhunski formi.

Mertensova letos še ne pozna poraza na pesku, saj je slavila tudi v Luganu, vmes pa dobila zmage tudi v pokalu Fed. V finalu ji Tomljanovičeva ni bila kos, uspelo ji je le znižati in izsiliti tajbrejk potem, ko je Belgijka v 2. nizu že vodila 5-3.

22-letna Mertensova je že zaćela sezono silovito, bila je v polfinalu Melbourna, v ponedeljek pa bo na kariernem 16. mestu WTA lestvice, kar je zelo pomembno tudi pri žrebu na prihajajočem Roland Garrosu.

V Rabatu sta v glavnem delu nastopili tudi dve Slovenki Polona Hercog in Tamara Zidanšek. Izločeni sta bili v 2. krogu.