Favorizirani Tipsarević po treh nizih ustavil pohod Žemlje!

02.09.2012
NEW YORK, ZDA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja se poslavlja iz Odprtega prvenstva ZDA, a 25-letni Kranjčan, kljub porazu v 3. krogu proti favoriziranemu Janku Tipsareviću, odhaja z dvignjeno glavo.

Grega Žemlja zapušča zadnji teniški grand slam v letošnjem letu z zgodovinsko uvrstitvijo. Kot prvi Slovenec se je uvrstil v 3. krog največjega teniškega tekmovanja na svetu, kjer pa ga je pričakovano ustavil 8. igralec sveta Janko Tipsarević.

Žemlja in tri leta starejši Tipsarević sta se pomerila prvič v karieri, dvoboj Davida in Goljata pa so organizatorji postavili na igrišče št.17. Slovenski teniški as, ki je v petek zvečer poskrbel za zgodovinsko uvrstitev moškega tenisa v naši deželi, se je favoriziranemu Srbu dobro upiral ter lahko igrišče in turnir zapušča ponosno, čeprav je izgubil po 2 urah in 16 minutah s 6-4, 6-3, 7-5.

Osmopostavljeni Janko Tipsarević je upravičil vlogo favorita v 3. krogu OP ZDA

''Fant iz garderobe'' namučil Janka v 1. nizu

25-letni Grega, trenutno 99. na teniški lestvici ATP, se je v glavni del prebil iz kvalifikacij, se pravi, da je s Srbom igral še šesti dvoboj na igriščih Flushing Meadowsa. Svež na začetku obračuna, je fant iz garderobe in mešanica ATP in CH igralca (tako je Janko opisal Žemljo, ko so ga vprašali, če ga pozna), že v 1. igri odvzel servis Tipsareviću in igral kot v transu. 8. nosilec je zobe sicer pokazal že v 2. igri, ki je trajala skoraj 15 minut, imela pa je 11 izenačenj, vendar mu ni uspelo izenačiti. Grega je vodil potek dvoboja vse do 3-1 in 40:15, kjer je imel izjemno priložnost, da hitro dobi 1. niz. Žal je žogo pri mreži poslal naposredno na lopar tekmecu, ki se je rešil večjega zaostanka, nato pa nanizal 4 igre zapored. Izenačen prvi del je šel v roke Srbu.

Dober niz Žemlje pokvarila ena slaba servisna igra

V 2. nizu se je Gorenjec dobro držal vse do 8. igre. Imel je eno priložnost za brejk, v omenjeni igri pa je naredil tri nepotrebne napake in Janku podaril igro, s tem pa je šel 'po gobe' tudi niz. Tipsarević v tem delu ni pokazal nič posebnega, odigral je enako kot v 1. nizu, v igro Žemlje pa so se prikradle nevsiljene napake, ki jih je z manj winnerji, kot v 1. nizu, težko kompenziral.

Preberi: Grega Žemlja, eden od kreatorjev zlate dobe slovenskega moškega tenisa!

Grega ubranil 3 zaključne točke v 10. igri

Tipsarević ni kar tako TOP 10 igralec, kar je dokazal v 3. nizu. V 7. igri je strl odpor s četrtim brejkom na tekmi in si tlakoval pot do rutinirane zmage, a se je do konca še malo spotaknil. Za dokončno slavje je moral počakati še eno izmenjavo, ko je izgubljeno 10. igro na svoj servis in tri zapravljene zaključne točke nadoknadil že v naslednji igri. Tokrat je bil njegov brejk dovolj, da je odserviral za 4. krog ali osmino finala.

Grega je igral agresivno skozi tekmo. Na koncu se je to odrazilo pri več winnerjih, a je napravil tudi več napak. Kvaliteta Tipsarevića je prišla na plan v najbolj pomembnih trenutkih, pri brejk žogah.

Statistika dvoboja 3. kroga OP ZDA - Janko Tipsarević (SRB) vs Grega Žemlja (SLO)

Iz New Yorka z dvignjeno glavo

Grega Žemlja je za nastop v 3. krogu dobil 115 točk na ATP lestvici, na najnovejši računalniški lestvici, ki izide po koncu OP ZDA, pa se bo znašel mesto za Blažem Kavčičem. Preboj v TOP 80 je nova stopnička za Kranjčana, ki iz New Yorka odnaša bogato izkušnjo, navsezadnje pa tudi najboljšo slovensko uvrstitev moškega tenisa na turnirjih za grand slam. Grega čestitke za odlične nastope v New Yorku, bil si nam v ponos.

Po končanem zadnjem turnirju za velik slam v tem letu so na sporedu dvoboji polfinala v pokalu Davis, že v sredini septembra, pa je ATP turnir v Sant Petersburgu, kjer bodo v glavnem delu igrali vsi trije slovenski mušketiriji - Žemlja, Kavčič in Bedene. Še pred ruskim turnirjem pa bodo akterji na challengerjih v Banja Luki in Carigradu.