Ferrer se je spotaknil v polfinalu Aucklanda!

10.01.2014
Največja senzacija polfinalov teniških turnirjev po svetu je izpad štirikratnega zmagovalca Davida Ferrerja v Aucklandu, v Hobartu pa je pred finalom klonila tudi prvopostavljena Samantha Stosur.

SYDNEY, AVSTRALIJA - V velikem finalu ATP250 turnirja v Sydneyu bodo prišli na račun gledalci. Med seboj se bosta pomerila 1. nosilec Juan Martin del Potro in branilec naslova, ljubljenec publike Bernard Tomic.

Avstralec se ni zmenil za 'grd' žreb OP Avstralije, ko bo moral že v 1. krogu 'na lopar' k Rafaelu Nadalu. Rekel si je, pred dvobojem z Nadalom moram ubraniti naslov v Sydneyu, prvi korak pa je naredil z zmago v polfinalu proti kvalifikantu Sergeju Stahovskemu s 6-7(4), 7-5, 6-3. Tomic se je dobro spopadel z brejk žogicami, ubranil jih je 7 od 8. ''Zadovoljen sem z igro v tem tednu, toda jutri me čaka zelo težka tekma. Pripravil se bom po svojih najboljših močeh. Nazadnje me je Juan premagal dokaj zlahka, res bom moral dati vse od sebe'', je povedal 'kenguru', ki je trenutno na 52. mestu ATP lestvice, lani pa je za prvi karierni naslov na ATP turneji v finalu Sydneya premagal Kevina Andersona.

Juan Martin del Potro je ujel zalet pred OP Avstralije. Igral bo finale ATP turnirja v Sydneyu

Brez problemov se je v 25. finale kariere prebil prvi favorit Juan Martin del Potro. Rusa Dimitrija Tursunova je ugnal s 6-4, 6-2, lovil pa bo 18. karierno lovoriko. Argentinec nikdar ni izgubil z ruskim tenisačem in primat je nadaljeval tudi danes (3-0), na svoj servis pa je dobil kar 86% točk. ''Mislim, da sem odigral najbolje v zadnjem tednu. Delovala sta servis in forehand. Napak je bilo malo, soliden sem bil tudi iz osnovne črte. Veselim se jutrišnjega finala'', je povedal Tandilčan, ki ima v žepu tudi en naslov iz Grand Slamov. Leta 2009 je bil najboljši v New Yorku.

Apia International Sydney
Datum: 06.01.2014 -12.01.2014
Nagradni sklad: $ 452,670

Bernard Tomic (Australia) beat Sergiy Stakhovsky (Ukraine) 6-7(4) 7-5 6-3
1-Juan Martin Del Potro (Argentina) beat 4-Dmitry Tursunov (Russia) 6-4 6-2

Jen-Sun Lu je prvič v finalu ATP Toura. V polfinalu Aucklanda je šokiral Davida Ferrerja

AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Štirkratni zmagovalec Heineken Opna David Ferrer, ki že tri leta ni izgubil v Aucklandu, je 'out'. V polfinalu je izgubil s 30-letnim Lujem iz Tajvana, ki se je na ta način prvič uvrstil v finale ATP turnirjev.

62. igralec sveta Jen-Sun Lu je Španca premagal z rezultatom 6-4, 7-6(4), v tem tednu pa je do finala izgubil le en niz. Zanimivo bo, kako se bo zoperstavil velikemu serverju Johnu Isnerju, ki po pričakovanju rešuje ameriško čast v Novi Zelandiji. 17 asov je priletelo iz loparja Isnerja v dvoboju z Robertom Bautisto-Agutom. V 2. nizu je Španec vodil 5-4 in imel servis za zmago, pa mu ni uspelo, na koncu pa se je rezultat glasil 3-6, 7-6(2), 6-4 gledano iz kota visokoraslega Američana, ki je v Aucklandu enkrat že dvignil pokal.

Heineken Open
Datum: 06.01.2014 - 11.01.2014
Nagradni sklad: $ 455,190

Lu Yen-Hsun (Taiwan) beat 1-David Ferrer (Spain) 6-4 7-6(4)
3-John Isner (U.S.) beat Roberto Bautista (Spain) 3-6 7-6(2) 6-4

Garbine Muguruza Blanco bo na WTA turnirju v Hobartu prvič v karieri zaigrala v velikem finalu

HOBART, AVSTRALIJA - V fantastični forni pred prvim vrhuncem letošnje teniške sezone je Čehinja Klara Zakopalova. Na WTA turnirju v Hobartu je v polfinalu izločila prvo avstralsko tenisačico Samantho Stosur, ki je kotirala kot 1. nosilka.

Sedmopostavljena Zakopalova je izgubila zadnje tri obračune s Stosurjevo, kar pa je ni zmotilo. Tokrat je odigrala vrhunsko, ni izgubila niza, petkrat vzela servisno igro in zmagala s 6-3, 6-2. ''Izjemo sem vesela. Premagati tako dobro igralko kot je Samantha, ki je tudi zmagovalka Grand Slama, to je zame velika zmaga'', je kar žarela Čehinja po 450. zmagi v karieri. Za naslov pa se bo pomerila s presenetljivo finalistko Garbine Muguruzo Blanco. Če je Zakopalova na Touru že celo večnost, pa je Španka nova vzhajajoča zvezda. V polfinalu je rojakinji Estrelli Cabezi Candeli skoraj podelila t.i. 'kolo', kravata pa je vseeno padla, saj je dobila prvih osem iger (6-0, 6-1). Za Muguruzo je to seveda prvi finale kariere.