Gasquet z odličnim serviranjem ustavil Blaža Rolo v 1. krogu Dohe

08.03.2021
DOHA, KATAR - Nekdanji TOP10 igralec sveta Richard Gasquet je izločil Blaža Rolo v 1. krogu ATP250 turnirja v Katarju.

Blaž Rola, 163. igralec sveta, se je preko kvalifikacij in ene zmage prebil v glavni del skoraj 900,000 USD vrednega ATP250 turnirja v Dohi, v 1. krogu pa je po tesnem boju izgubil z izkušenim Richardom Gasquetom s 6-4, 6-4.

30-letni Ptujčan ni igral slabo, a je štiri leta starejši Gasquet odserviral z odliko in ni prepustil niti ene brejk žogice Slovencu. Francoz, ki je v Dohi tudi dvignil pokal leta 2013 in je trenutno 50. na ATP lestvici, se lahko pohvali s kar 15 turnirskimi zmagami v karieri, v kartoteki pa ima tudi še 16 finalnih nastopov.

Gasquet je letos odigral le eno tekmo in izgubil v 1. krogu Melbourna 2, lani pa je sezono končal kot polfinalist v Sofiji. Ni se slabo soočil Blaž z renomiranim nasprotnikom, a je žal ostal prekratek za kaj več. V 1 uri in 15 minutah je Roli uspelo 9 asov (Gasquet 2), toda Francoz je bil tako suveren na začetnem udarcu, da Roli ni uspelo priti do priložnosti za brejk. Gasquet je v vsakem nizu enkrat vzel začetni udarec in na koncu osvojil 9 točk več (60:51) ter se bo v 2. krogu pomeril z 'vročim' Rubljevom, kjer pa bo moral pokazati precej več, če bo hotel odnesti celo kožo.

Blaž Rola je osvojil 12 ATP točk in 11,270$ denarne nagrade!