''Genie'' Bouchard bo v finalu Wimbledona izzvala zmagovalko iz 2011 Petro Kvitovo!

03.07.2014
LONDON, V.B. - Veliki finale letošnjega wimbledonskega finala bosta začinili 20-letna Eu'Genie' Bouchard in Petra Kvitova.

Čehinja Petra Kvitova se vrača v wimbledonski finale, ki ga je osvojila leta 2011. V današnjem polfinalu je s 7-6(6), 6-1 ugnala rojakinjo Lucie Šafarovo.

Vsečeški polfinale na sveti travi je bil v 1. nizu zelo izenačen, odločil pa se je v samem zaključku tajbrejka. Šafarova je izgubila servis že v uvodni igri, a se je hitro pobrala in parirala zmagovalki Wimbledona iz 2011. Slednja je v 2. nizu še dvignila nivo, hitro prišla do odvzema servisa, ki pa ga tokrat ni zapravila. Z odličnim serviranjem je tekmo mirno pripeljala do konca po 1 uri in 28 minutah igre.

Kvitova, ki po dokaj nepričakovanem slavju v All England Clubu 2011 ni uspela konstantno držati formo, spet blesti in to na mestu, ki ji je prinesel največji uspeh. Njena kvaliteta nikoli ni bila sporna, ta teden pa je izpustila en sam niz, v dvoboju z Venus Williams. V finalnem obračunu ji bo tokrat nasproti stala novopečena finalistka Grand Slamov, komaj 20-letna Eugenie Bouchard.

Eugenie Bouchard je po dveh zaporednih polfinalih na turnirjih za veliko nagrado, tokrat odšla stopničko dlje. V soboto bo igrala v finalu Wimbledona proti Čehinji Petri Kvitovi.

Kanadčanka je letos že igrala v polfinalu OP Avstralije in Roland Garrosa, tokrat pa je odšla še stopničko dlje. Suvereno je premagala še 3. nosilko Simono Halep s 7-6(5), 6-2. Dvoboj je bil podoben kot prvi. Uvodni niz je Bouchardova dobila po podaljšani igri, v drugem pa povedla 5-1 in Romunka ni več našla poti nazaj. Halepova je kljub porazu lahko zadovoljna (ni se izgovarjala na poškodbo gležnja), saj je prišla do polfinala, pred tremi tedni pa je igrala tudi prvi finale turnirjev velike četverice, kjer je po veliki borbi morala priznati premoč Šarapovi.

''Nisem presenečena nad finalom, saj sem v zadnjem času trdo delala in trenirala. Verjamem vase, zato vedno pričakujem dobre rezultate in hočem še več. Komaj čakam soboto in finale, kjer me verjetno čaka največji izziv'', je povedala mlada kanadska tenisačica, nova zvezda ženskega tenisa.

Wimbledon
Datum: 23.06.2014 - 06.07.2014
Žreb: S-128 D-64
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: £ TBD

13-Eugenie Bouchard (Canada) beat 3-Simona Halep (Romania) 7-6(5) 6-2
6-Petra Kvitova (Czech Republic) beat 23-Lucie Safarova (Czech Republic) 7-6(6) 6-1