Boginja Fortuna ni bila na strani Grega Žemlje!

02.10.2011
PEKING, KITAJSKA - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja (116. na ATP) ni izkoristil velike priložnosti, ki si jo je priboril v finalnem dvoboju kvalifikacij ATP 500 turnirja v Pekingu, proti Nemcu Philippu Kohlschreiberju

V dvoboju, ki je trajal 2 uri in 48 minut je imel Grega zaključne žogice za super zmago, a tudi  'sreča' mu je tokrat obrnila hrbet. V izjemno tesnem obračunu, ki je peljal v glavni del več kot 2 milijona USD vrednega teniškega turnirja v Pekingu, je Nemec Philipp Kohlschreiber slavil s 6-7, 7-6 in 7-5.

25-letni Žemlja se tako iz olimpijskih terenov v Pekingu poslavlja v istem delu tekmovanja kot lani, iz rok pa je tokrat izpustil lepo število točk in tudi ček za najmanj 15,000 ameriških zelencev. Ja, to je tenis, še dobro, da bo naslednja priložnost že naslednji teden, ko bo Grega (verjetno) nastopil v kvalifikacijah masters turnirja v Šanghaju. Turnir serije ATP 1000 je še edini večjih poleg OP ZDA, na katerem Grega še ni nastopil v glavnem delu. Upajmo, da se vse obrne že v Šanghaju....Grega je glavni del US Opna prav tako izgubil 'za las', ko je klonil v podaljšani igri 3. niza proti Pospisilu.

V današnjem dvoboju s Kohlschreiberjem, sicer 1. nosilcem kvalifikacij, se je Žemlja soočil s 13 asi iz nasprotnikovega loparja (sam je prišel do 5), v prvem in drugem nizu pa sta oba prišla do enega brejka, zato sta odločali podaljšani igri, ki pa sta si jih razdelila. V odločilnem delču srečanja je Žirovničan serviral za zmago, imel zaključne točke za zmago (tudi brejk točke za zmago), pa mu vseeno ni uspelo slaviti. Kako je bila tekma izenačena pove tudi število točk. Na koncu jih je trenutno 51. igralec sveta osvojil 121, Žemlja pa 119.

Philipp Kohlschreiber je pred dvema letoma zasedal 22. mesto na ATP lestvici

Žemlja tako ostaja pri enem nastopu v glavnem delu teniških turnirjev, ki spadajo v serijo ATP 500 (Washington 2010).