Grega Žemlja se je uvrstil v četrtfinale Pekinga!

02.08.2012
Po Aljažu Bedenetu, je tudi drugi Slovenec na challengerju v Pekingu upravičil vlogo favorita in se uvrstil v četrtfinale!

PEKING, KITAJSKA - 25 letni Grega Žemlja(114.) je imel v 2. krogu 75.000$ vrednega challengerja v Pekingu(trda podlaga) za nasprotnika 20 letnega Indijca Yukija Bhambrija(196.), ki se lepo vzpenja na ATP lestvici.

Slovenec je gladko dobil 1. niz. Pri rezultatu 1:1 v igrah je hitro oddirjal do vodstva s 5:1. Indijec je znižal na 2:5, Grega pa je rutinirano zaključil na svoj servis in povedel z 1:0 v nizih. Izredno je odigral na svoj servis in pritisnil nasprotnika na njegov 2. servis. To mu je prineslo 2 brejka od 3 priložnosti, Yuki ni imel nobene!

V 2. nizu je Žemlja prišel do brejka v 3. igri. Podobno kot v 1. nizu je nato vajeti vzel povsem v svoje roke, leda do konc ni izgubil niti ene igre. Tokrat je dobil vse točke na svoj 1. servis, izkoristil vse 3 brejk priložnosti in ponovno ni dopustil Indijcu nobene. Vse skupaj je trajalo uro in 2 minuti. V statistiki je imel 8 asov in 1 dvojno napako(Indijec (2/2)

Grega si je že priboril 18 ATP točk in 2.190$!

foto : images.google