Grega Žemlja v polfinalu Pekinga, Aljaž Bedene predal!

03.08.2012
Aljaž Bedene in Grega Žemlja sta danes istočasno igrala četrtfinalna dvoboja v Pekingu!

PEKING, KITAJSKA -  23 letni Aljaž Bedene(83.)  se ni dolgo zadržal na igrišču. Njegov nasprotnik 20 letni Kitajec Di Wu(282.) je povedel z 2:0 v 1. nizu, a je Aljaž hitro izenačil na 2:2. Nato pa je Slovenec predal dvoboj. Vse skupaj je trajalo 25 minut, razlog predaje pa naj bi bila poškodba leve bedrne mišice. Škoda za Aljaža, ki je imel priložnost, da že po tem turnirju zasede prestol med Slovenci.

Za uvrstitev v četrtfinale je prejel 2,190$ in osvojil 18 ATP točk!

Aljaž Bedene je bil včeraj povabljen na druženje s pobiralci žogic. Slovenec se je počutil kot Roger Federer, saj je imel status velikega zvezdnika. Več 100 otrok se je v konferenčni dvorani pogovarjalo z njim in vsi so si želeli avtogram, ali pa skupno sliko. Na vprašanje katera teniška igralka mu je najbolj všeč je odgovoril :

"Marija Kirilenko, seveda! Da ne boste tega povedali mojemu dekletu"! in cela dvorana je "padla" v smeh. "To je eden najboljših teniških stadionov kar sem jih videl, Tukaj je vse perfektno. Škoda, ker nimam veliko časa za ogled mesta," je pohvalil prizorišče Slovenec!

2. nosilec turnirja, 25 letni Grega Žemlja(114.) je imel za nasprotnika 6. nosilca 23 letnega Yuichija Sugito(167.) in zmagal s 4:6,6:4,6:2!

V 1, nizu je Slovenec hitro prišel do vodstva z brejkom, a je Japonec to kmalu izničil. Do 4:4 sta bila izenačena, nato pa je Japonec po dobljenem servisu naredil brejk v 10. igri in povedel z 1:0 v nizih. Igralca nista najbolje servirala. Oba sta si priigrala 4 brejk priložnosti, Sugita je izkoristil 2, Grega pa eno.

V 2. nizu je Japonec prišel do brejka v 4. igri in nato povedel s 4:1 na svoj servis. Grega se vseeno ni predal in je osvojil 3 igre zapored ter izenačil na 4.4. Tu se ni zaustavil in osvojil še zadnji 2 igri ter izenačil na 1:1 v nizih. Slovenec je popravil nivo 1. servisa in dosegel kar 7 asov.

V 3. nizu je Žemlja takoj naredil brejk in nadaljeval serijo dobljenih iger iz 2. niza, ki se je zaustavila v 5. igri, ko je Japonec zmanjšal na 1:4..Grega je prednost zadržal do konca in se veselil uvrstitve v polfinale!

Grega Žemlja je osvojil najmanj 35 ATP točk in zaslužil 3.765$!