Grega Žemlja skozi šivankino uho v 2. krog ATP 500 turnirja v Pekingu!

29.09.2012
Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja je uspešno prebrodil 1. krog kvalifikacij močnega ATP turnirja v Pekingu!

PEKING, KITAJSKA - Trenutno 1. slovenski "lopar" Grega Žemlja se je po tednu odmora odpravil na daljni vzhod, kjer se je udeležil močnega ATP 500 turnirja v Pekingu. Slovenec  se mora v glavni del prebiti preko kvalifikacij, kjer je kot 73. igralec sveta 4. nosilec, na poti do tja pa mora premagati 2 oviri.

V 1. krogu mu je žreb dodelil 33-letnega češkega veterana Jana Hernycha, ki je 165. igralec sveta, najvišje pa je bil pred 3 leti, ko je zasedal 59. mesto na ATP lestvici. Leta 2006 je igral v finalu ATP turnirja na Nizozemskem (Hertogenbosch, trava) in izgubil proti Hrvatu Mariu Ančiču!

Grega Žemlja je po napetem dvoboju na koncu le strl odpor neugodnega češkega serverja in se veselil zmage s 6:4, 3:6, 7:6(5)! S tem se je tudi maščeval za edini medsebojni poraz, ki ga je doživel lani na challenger turnirju v Eckentalu. Tudi tam je odločala podaljšana igra 3. niza.

Turnir na Kitajskem se odvija v prekrasnem olimpijskem centru v Pekingu!

Slavljenec iz Kranja (Grega danes praznuje rojstni dan - VSE NAJBOLJŠE GREGA!) je zmagal po 2 urah in 24 minutah boja, v katerih je zadel 10 asov (Hernych 6) in napravil 9 dvojnih napak. Na koncu je Čeh oasvojil 6 točk več, a kot zmagovalec je izšel 26-letni Žemlja, ki je dokazal, da je postal kvaliteten tenisač tudi v odločilnih trenutkih dvobojev, ki se lomijo.

Prvi niz je Grega odigral zelo solidno. Brejk mu je prinesel vodstvo, ki pa ga je Hernych izničil po drugem delu tekme. Čeh je bolje serviral, našemu teniškemu asu pa je nekoliko slabši začetni udarec preprečil, da bi se bolje upiral in poskušal končati tekmo že po dveh zaporednih nizih.

V 3. nizu je šlo na nož Oba sta prišla do dveh brejkov, a v podaljšani igri, ki je tudi postregla z izenačenim bojem, je bil bolj zbran Grega, ki sedaj potrebuje zmago nad Rusom Aleksom Bogomolovom, da pridel v glavni del ATP 500 turnirja v Pekingu.

Bogomolov in Žemlja bosta lopar prekrižala prvič. 29-letni Rus je na 90. mestu računalniške lestvice ATP (lani 33.) in igra toplo-hladno. Upajmo, da ga Grega jutri 'zamrzne'.