Grega Žemlja preko prve ovire v Binghamtonu!

09.08.2011
BINGHAMTON, ZDA - 24-letni slovenski tenisač Grega Žemlja se je uvrstil v 2. krog Challenger turnirja v ZDA, ki se igra na trdi podlagi.

Trenutno 130. igralec sveta in 4. nosilec 50,000 USD  vrednega turnirja v ameriški zvezni državi New York Grega Žemlja, se je po pričakovanju uvrstil v osmino finala, potem ko je s 6-3, 6-4 izločil domačina Alexandra Domijana.

19-letni Američan se je v glavni del prebil po zaslugi organizatorjev, ki so mu podelili 'wildcard', a kot 738. tenisač iz lestvice ATP vendarle ni mogel presenetiti drugega slovenskega igralca, ki se bo za četrtfinale boril z zmagovalcem obračuna med Robertom Farahom (KOL) in Vincentom Millotom iz Francije.

Današnji dvoboj je bolje začel Domijan, ki je povedel 2-0, a ga je Grega nato ujel in takoj izkoristil še drugo priložnost, da je prvi niz pospravil v svoj žep. V drugem mu je uspel brejk v sredini niza in ko bi moral tekmo pripeljati mirno do konca, je v 10. igri malo zakompliciral. Uspešen je bil šele pri tretji zaključni žogi. Na uradnem 'livescoru' so vmes prikazali, da je tekmec celo prišel do brejka in izenačitve, vendar so se očitno zmotili.  V 1 uri in 17 minutah je Žemlja zadel 13 asov in 4 dvojne napake, na prvi servis pa je bil kar 83% uspešen.

Že včeraj je Žirovničan zmagal tudi v dvojicah. Z Japoncem Sugito sta v 1. krogu premagala navezo McKenzie/Valenti z gladkih 6-1, 6-0.

Ponoči po našem času bi moral nastopiti v glavnem delu tudi Luka Gregorc, ki je uspešno prešel kvalifikacije. Njegov prvi nasprotnik je neugodni Carsten Ball iz Avstralije, a je dvoboj prestavljen na sredo, zaradi slabega vremena.