Grega Žemlja strl neugodnega Srba za polfinale Portoroža !

11.08.2016
PORTOROŽ - Prvi slovenski tenisač Grega Žemlja je v polfinalu ATP Challengerja v Portorožu.

Grega Žemlja (139. na ATP) razveseljuje v Portorožu. Lanskoletni finalist in nekdanji zmagovalec največjega slovenskega teniškega turnirja Tilia Slovenia Open je v četrtfinalu strl tudi neugodnega Srba Marka Tepavca s 6-4, 7-6(1) ter se prebil med štiri najboljše Bravo !

Manj kot 20 ur po zmagi v 2. krogu, je bil 29-letni Žemlja spet na delu. V četrtfinalu 42,500 evrov vrednega dogodka v mestu rož je držal ritem in na konea spravil sedem let mlajšega Marka Tepavca, ki se s 178. mestom na ATP lestvici nahaja najvišje v karieri.

Žemlja je kot 4. nosilec najmočnejše domače orožje in tudi edini preostali Slovenec v žrebu. Dvoboj med Žemljo in Tepavcem je trajal 1 uri in 24 minut, oba pa sta prikazala odlično igro. Začela sta silovito na svojem servisu, držala sta ga do 9. igre. Noben si ni priigral brejk žoge, prvemu je v deseti igri uspelo našemu teniškemu asu. Potreboval je 4 žoge za odvzem servisa, da je vpisal brejk, ki je pomenil tudi osvojen niz. Srb se ni predal. V 1. igri drugega dela je vrnil z brejkom, držal vodstvo do 8. igre, kjer je bilo stanje po zaslugi Greginega ribrejka stanje spet izenačeno. V tem delu so se začele tudi mini dramatične minute. Srb je spet povedel z odvzemom začetnega udarca, stal na črti, da izvleće tekmo v 3. niz (5-4), pa je Žemlja spet pokazal gorenjsko trmo. Rešil je neugoden položaj, kasneje pa v tajbrejku pokazal tudi psihološko moč. Tepavcu je uspelo v podaljšpani igri dobiti samo eno točko (7/1).

V polfinalu je na vrsti 1. nosilec Florian Mayer. najbolj renomirani tenisač, ki je kadarkoli nastopil na portoroškem Challengerju je v karieri zaslužil več kot 6 milijonov USD, trenutno pa je 94. igralec sveta. 32-letni Nemec je bil pred petimi leti že na visokem 18. mestu, se pravi, da nas čaka pravi spektakel pred upajmo polnimi tribinami centralnega igrišča. Zanimivo, a Grega ima pozitivni 'score' z Mayerjem. Dobil je edini medsebojni obračun leta 2013 na Mastersu v Miamiju.