Hercogova takoj izpadla v Rabatu

25.04.2016
RABAT, MAROKO - Najboljša slovenska tenisačica, ki se še drži v TOP100, je hitro končala z nastopi na WTA turnirju v Maroku.

25-letna Polona Hercog (91. na WTA) spet ne bo zadovoljna. Na 226,750 USD vrednem WTA turnirju v Rabatu je izpadla že po 1. krogu. Na rdečem pesku ji je mero vzela Madžarka Timea Babos in omilila medsebojni izid. Po štirih porazih je le ugnala Polono.

22-letna Baboseva je v zadnjem času v dobri formi, kar kaže tudi lestvica, saj je na 40. mestu. Na maroškem turnirju je 5. nosilka, Hercogovo pa je izločila po 2 urah in 23 minutah s 6-3, 6-7(8) in 6-1.

Polona (91. na WTA) je sicer vzela 2. niz po tesnem tajbrejku, v ostalih dveh pa je bila madžarska tekmica precej boljša. V 3. nizu je Hercogova ostala povsem brez možnosti, ni si priigrala niti ene brejk žogice. Baboseva je izkoristila 2 od 7 in zasluženo zmagala. Nasprotnici sta nazadnje merili moči letos v Monterreyu, kjer je bila boljša Polona.

Štajerka je za nastop prejela 1 točko in 1,925 ameriških dolarjev.