Hubert Hurkacz presenetljivi zmagovalec ATP 1000 turnirja v Miamiju

04.04.2021
MIAMI, ZDA - Polajk se bo po zmagi na mastersu v Miamiju prvič zavihtel v TOP20.

Hubert Hurkacz je prvi Polajk z lovoriko na turnirjih serije ATP 1000 ali masters. V finalu Miamija je premagal 19-letnega Italijana Jannika Sinnerja s 7-6(4), 6-4.

24-letni Poljak iz Vroclava je potreboval 1 uro in 45 minut, da je ujel največji naslov v karieri in drugega letos potem, ko je že bil najboljši na začetku sezone v Delray Beachu. To pomeni, da je Hurkacz letos nepremagan na turnirjih na Floridi (10-0).

''Lani sem tu preživel skoraj pol leta. Treniral sem v vročih in vlažnih pogojih, kar mi je verjetno veliko pomagalo na letošnjih turnirjih, ko so bile razmere za igranje kar težavne. Veter je pogosto menjal strani z veliko hitrostjo'', je povedal presrečni Poljak po zmagi v finalu.

Sinner je poskušal postati najmlajši zmagovalec turnirja z 19 leti in 7 meseci. ''Hubi, velike čestitke za ta teden in pol. Mislim, da si vsem pokazal kako si talentiran, še bolj pa sem ponosen na tebe kot osebo. Lahko rečem da si moj najboljši prijatelj na turneji, večkrat bi morala skupaj igrati dvojice'', je pohvalil Poljaka mladi Italijan. Ja, skupaj sta letos že vihtela lopar v konkurenci dvojic, na ATP turnirju v Melbournu in Dubaju.

Jannik Sinner je poskušal postati najmlajši zmagovalec v zgodovini turnirja v Miamiju

26. nosilec Hurkacz je v obeh nizih hitro prišel do brejka, na tekmi si je priigral 11 brejk žogic, izkoristil jih je sedem. Eden izmed njih je bil tudi pri 5-6, ko je Sinner serviral za niz. Italijan je danes veliko grešil, napravil je 39 nevsiljenih napak. V drugem nizu je zaostal 0-4 po dvojnem brejku Poljaka, a več od omilitve poraza ni zmogel.

Hurkacz se bo v ponedeljek iz 37.mesta povzpel na 16. mesto, prvič bo v TOP20, karierno uvrstitev pa bo beležil tudi Sinner, zavihtel se bo na 21. mesto. Oba sta prvič igrala v finalu mastersa.