Indian Wells: Đokoviću nihče nič ne more, tudi Nadal v finalu ne!

21.03.2011
INDIAN WELLS, ZDA - Novak Đoković je nezaustavljiv. 23-letni Srb v letu 2011 še ne pozna grenkobe poraza, danes pa je v velikem finalu prvega Mastersa sezone v Indian Wellsu premagal še prvega igralca sveta Rafaela Nadala.

Potem ko je včeraj v polfinalu s turnirja v Indian Wellsu spravil trikratnega zmagovalca Rogerja Federerja (premagal ga je že tretjič v tej sezoni), je v finalu po treh nizih s 4-6, 6-3 in  6-2 opravil še z vodilnim na teniški lestvici ATP Rafelom Nadalom ter drugič dvignil lovoriko v kalifornijski puščavi.

Nole, ki bo jutri na 2. mestu računalniške lestvice zamenjal Rogerja Federerja, je ta trenutek zagotovo najboljši tenisač sveta. 18 tekem, 18 zmag, v žepu pa tri lovorike (OP Avstralije, Dubaj in Indian Wells). Njegov niz neporaženosti pa je še daljši, če k temu prištejemo še dve zmagi, ki jih je dobil v finalu Davisovega pokala, lani decembra v Beogradu.

Ostali komentarji na dvoboj

Novak Đoković je prišel do šeste turnirske zmage na Mastersih

Novak igra strašljiv tenis in to je danes občuti tudi španski teniški matador Rafael Nadal, ki je sicer dobil prvi niz, v drugem poskušal uloviti tekmeca, v tretjem pa ga je leto mlajši Srb dobesedno povozil. S tem se je tudi maščeval za poraz v finalu Indian Wellsa leta 2007.

Rafa je dobil prvi niz s 6-4. Odločitev je padla v sredini niza, ko je Majorčan izkoristil peto brejk žogo ter povedel 3-2. Novak je takoj vrnil z ribrejkom, nato pa spet 'kiksnil', te prednosti pa Rafa ni več izpustil.

Začetek drugega niza je bil več ali manj podoben prvemu. Đoković je vodil 3-2, a njegova statistika na returnu je bila več kot zaskrbljajoča, saj je Nadal osovjil 77% točk na prvi servis in neverjetnih 89% na drugega. No, za tem je Nadal začel grešiti, kar ni v njegovi navadi, Nole pa je z nekaj dobrimi točkami prišel do brejka in 4-2. Scenarij iz prvega niza se je ponovil, le da je bila slika obrnjena. Rafa se je vrnil z ribrejkom, potem pa še enkrat oddal svoj začetni udarec. Pri 5-3 za Đokovića je sledila prava drama. saj je igra za izenačenje v nizih trajala kar 12 minut. Srb je potreboval 6 žog, da je končno le prišel do željenega tretjega niza.

Tako kot se je končal drugi, se je začel 3. niz. Nadal se ni izvlekel iz krize in je izgubil že tretjo igro na svoj servis. Deloval je vedno bolj izmučeno, prvi servis pa mu je padel na 'groznih' 38%, kar je Đoković takoj izkoristil ter povedel že 4-0. Španec se je znašel v 'luknji' iz katere ni več našel izhoda.

24-letni Nadal ostaja pri osvojenih 18. turnirjih serije Masters, z Đokovićem pa ima sedaj medsebojno razmerje 16-8, medtem ko si je Srb v vitrino pospravil 21. lovoriko v karieri.