Jakupovičeva in Hercogova preko prvega kroga kvalifikacij v Dubaju

15.02.2019
DUBAJ, Z.A.E. - Slovenski tenisačici Dalila Jakupovič in Polona Hercog se nahajat v Dubaju, kjer poteka skoraj 3 milijone USD vreden WTA turnir. Začeli sta v kvalifikacijah.

Dalila Jakupovič in Polona Hercog sta morali v kvalifikacije WTA Premier turnirja v Dubaju, saj je na močnem turnirju tudi zvezdniška zasedba. Obe sta preskočili 1. krog, za vstop v glavni del pa potrebujeta le še eno zmago, saj sta le dva kroga kvalifikacij.

27-letna Jakupovičeva, 86. na WTA lestvici, je s 7-6(3), 6-3 nadigrala tri leta mlajšo Chloe Paquet iz Francije, ki se nahaja na 228. mestu računalniške lestvice. Jeseničanka je bila seveda favoritinja, a se je morala zelo potruditi, da je ugnala Francozinjo. Uvodni niz je rešila po podaljšani igri, v drugem pa je zaradi izgube dveh servisnih iger potrebovala tri brejke. Za preboj v glavni del tekmovanja bo morala izločiti 23-letno Američanko Jennifer Brady, sicer 119. igralko sveta.

Izkušena 28-letna Polona Hercog (88. na WTA) je bila na robu poraza, rešila se je skozi šivankino uho. V tekmi s komaj 528. na WTA lestvici Julio Elbabo je izgubila 1. niz, v drugem pa reševala kožo v tajbrejku. Po zelo izenačenem podaljšku ji je le uspelo in v tretjem le strla 24-letno Američanko, ko je izkoristila eno od dveh brejk žogic, sama pa začetni udarec ohranila nedtaknjen. Dvoboj je bil dolg skoraj 3 ure, rezultat pa je bil 5-7, 7-6(7), 6-3. 33-letna Lucie Hradecka bo njena nasprotnica v boju za glavni del turnirja v Dubaju. Gre za trenutno 456. igralko sveta, a veteranka iz češke je bila nekoč že na 41. mestu WTA lestvice.