Jakupovičeva po več kot enem letu spet na seriji WTA, v Pragi je v glavnem delu

25.07.2022
PRAGA, ČEŠKA - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je uspešno zaključila kvalifikacije WTA turnirja v Pragi.

Junija lani je 31-letna Dalila Jakupovič nazadnje nastopila na WTA turnirju serije 250. v Birminghamu je izpadla v 1. krogu. V tem času je nastopala na ITF turnirjih in nekaj nižjih WTA 125 turnirjih, ta teden pa se je trenutno 250. igralka sveta preizkusila v Pragi, kjer je na trdi podlagi turnir 250. Preskočila je kvalifikacije, premagala je dve tekmici.

V 1. krgu kvalifikacij je šokirala 1. nosilko Ju Juan, 140. na svetovni teniški lestvici, ki je njena vrstnica. Kitajka je padla z rezultatom 6-4, 6-2 po 1 uri in 14 minutah igre. Več kot odlično zmago je nadgradila v 2. krogu kvalifikacij, ko je s 7-5, 6-3 nadigrala še 10. nosilko iz Izraela Lino Glushko. 22-letnico je pospravila s terena v 1 uri in 45 minutah ter se je prebila v glavni del. Z obema nasprotnicama se je pomerila prvič.

V zadnjem času je Jakupovičeva spet našla boljšo formo in na turnirjih serije ITF v Trbižu in Liepaji prišla do polfinala.

V 1. krogu glavnega dela praškega turnirja se bo merila s 6. nosilko Alison Van Uytvanck. 28-letna Belgijka je renomirana igralka, trenutno 42. na svetovni teniški lestvici, v karieri ima na računu 5 turnirskih zmag. Med seboj se bosta udarili prvič.