Janez Semrajc po preobratu do zadnjega kroga kvalifikacij v Cordenonsu!

11.08.2013
Trenutno 5. tenisač v Sloveniji Janez Semrajc, je po težki borbi prišel v zaključni del kvalifikacij challengerja v Italiji!

CORDENONS, ITALIJA - 24-letni Janez Semrajc (587. na ATP) se je v zadnjem trenutku odpravil v Italijo na teniški turnir serije challenger, kjer mora za nastop v glavnem delu premagati 3 nasprotnike. Zaenkrat mu gre dobro, saj sta 2 že morala priznati njegovo premoč. Slovenec je po zaostanku v 2. krogu proti 30-letnemu Srbu Nikoli Čiriču (521. na ATP) na koncu slavil s 6:7(6), 7:6(5), 6:3!

V 1. nizu sta bila igralca dokaj izenačena, vsak sta po 2 x izgubila servis, v podaljšani igri pa je bil Srb bolj miren in je povedel z 1:0 v nizih. 2. niz je bil podobna zgodba, le da se je tokrat zmage v podaljšani igri veselil Slovenec. V 3. nizu pa je Janez dvignil nivo serviranja, Nikola pa je malo popustil, kar je bilo dovolj za končno zmago. Semrajc v tem delu ni izgubil servisa, Srb pa je ponovno izgubil 2. Dvoboj je trajal kar 2 uri in 52 minut.

Upamo, da bo Slovencu ostalo dovolj moči za ključni dvoboj proti Hrvatu Antoniju Sančiču, ki je v 2. krogu počival, saj mu je 4. nosilec, Italijan Walter Trusendi predal dvoboj brez boja. Kljub 2 zmagama je Janez Semrajc zaenkrat še brez osvojenih točk in denarja!