Jankovičeva v Bogoti predala lovoriko novopečeni zmagovalki Caroline Garcii!

14.04.2014
BOGOTA, KOLUMBIJA - Caroline Garcia je v finalu WTA turnirja v kolumbijskem glavnem mestu Bogota razorožila branilko naslova Jeleno Jankovič.

Francozinja Caroline Garcia je prvo ime peščenega WTA turnirja v Bogoti, saj je osvojila naslov v obeh konkurencah, kar se ni zgodilo že skoraj dve leti. Zadnji tak uspeh pripada Sereni Williams, ki se je na olimpijskem turnirju v Londonu okitila z dvema zlatima odličjema, v posamični konkurenci in dvojicah.

Caroline Garcia je s prvo zmago v karieri nad TOP10 igralko sveta osvojila tudi prvo lovoriko v karieri. Jankovičeva, 1. nosilka in branilka naslova je prišla do brejka že v 1. igri dvoboja, od tu naprej pa je bilo vse v znamenju Francozinje. Takoj je izničila prednost tekmice in se ni več ozirala nazaj. Najboljšo srbsko tenisačico in nekdanjo 'enko' na WTA lestvici je premagala s 6-3, 6-4.

Že včeraj smo povedali, da je imela Garcia v pejšnjih dveh dvobojih z Jankovičevo obilo smole, obakrat je imela zaključne žogice, ki jih ni izkoristila ter nato izgubila. Tokrat le teh ni potrebovala, saj je delo z odliko opravila po dveh zaporednih nizih. ''Sem presrečna. Za mano je sanjski teden. Ni bilo lahko se prilagoditi na višinsko razliko, a sem z nekaj vzponi in padci prišla do finala, kjer sem verjetno prikazala najboljšo predstavo zadnjih dni'', je povedala novopečena zmagovalka WTA turneje, ki bo v ponedeljek le mesto oddaljena od TOP50 na teniški lestvici.

Po šestih letih in pol sta v enem tednu slavili dve francoski tenisačici, saj je bila v Katovicah najboljša Alize Cornet. Leta 2007 sta za takšen razplet poskrbeli Francozinji Parmentier (Taškent) in Razzano (Tokio).