Juan Monaco je osvojil Kuala Lumpur in 4. lovoriko v letošnjem letu!

30.09.2012
KUALA LUMPUR, MALEZIJA - Argentinski tenisač Juan Monaco je po treh urah boja v finalu bogatega ATP 250 turnirja v Maleziji premagal Juliena Benneteauja iz Francije ter se še približal nastopu na zaključnem turnirju v Londonu. Južnoameričan je letos zmagal že štririkrat.

2. nosilec teniškega ATP turnirja v Kuala Lumpurju Juan Monaco, si je prilastil že 4. turnirsko zmago v letošnjem letu.

V nedeljskem finalu, ki se je v Kuala Lupurju igral na pokritem osrednjem terenu, ki sprejme 16,000 gledalcev, je tenisač doma iz Tandila, po treh urah premagal Francoza Juliena Benneteauja ( v polfinalu je izločil 1. nosilca Davida Ferrerja) s 7-5, 4-6 in 6-3.

Monaco, ki je v polfinalu  ubranil zaključno točko Japoncu Keju  Nišikoriju, ima sedaj 7 naslovov iz ATP turnirjev.

''Seveda bom proslavil z ekipo n privoščil si bom lokalno hrano'', je dejal Monaco po zmagi. Verjetno mu ne bo težko 'častiti', saj je za malezijski naslov dobil kar 153,440 ameriških zelencev.

Argentinec Juan Monaco je zmagovalec ATP turnirja v Kuala Lumpurju

Finale je bil nekako epski. Imel je polno vzponov in padcev, za nameček pa je trajal zelo dolgo. Že v prvem nizu sta se menjala v vodstvu. Benneteau je povedel 2-0, Monaco izenačil in si priigral dve priložnosti za niz pri 5-3. Niz se je še enkrat obrnil. Francoz je vse skupaj ubranil in izničil prednost Argentinca, ki pa je vendarle zaključil prvi del sebi v prid. V 12. igri je bilo kar 10 izenačenj, 1. niz pa je bil dolg kar 81 minut.

Benneteau, ki je izgubil vseh šest final na 199. odigranih turnirjih v karieri, se je boril kot lev, da je poravnal dvoboj in izsilil 3. niz. Takoj je odvzel servis tekmecu, a za dokončno dobljen 2. niz je moral priti še do enega brejka.

Odločitev o prvaku je padla v 6. igri 3. niza, ko je Monaco prišel v prednost, Francozu pa je pri 2-5 še uspelo dobiti zaključno točko Argentinca, a je bila prednost Južnoameričana prevelika. V naslednji igri je Juan Monaco konvertiral prednost v dokončno zmago.

Benneteauju ni uspelo, da bi postal prvi teniški igralec, ki je star več kot 30 let, s prvo turnirsko zmago v karieri, po Avstralcu Waynu Arthursu (33) in letu 2005. No, 30-letni Francoz bo s takšnimi predstavami, kot jih je ponudil v Kuala Lumpurju, vsekakor še prišel do možnosti, da mu vendarle uspe.