Kavčič toplo-hladno, a vendarle čez 1. krog Challengerja v Kataloniji

30.09.2019
BARCELONA, ŠPANIJA - Nekoč najboljši slovenski tenisač, danes pa tretji z 268. mestom na ATP lestvici Blaž Kavčič se je prebil skozi 1. krog Challengerja v Kataloniji.

Blaž Kavčič je po treh nizih dobil uvodni krog na peščenem Challengerju v Barci, ki ima nagradni sklad 46,600 evrov.

V 1. krogu katalonskega turnirja se je 32-letni Ljubljančan meril z dvanajst let mlajšim nasprotnikom iz Rusije Pavlom Kotovom (261. na ATP) in ga premagal po 2 urah in 31 minutah s 6-0, 5-7, 6-4.

Toplo-hladno-toplo je odigral Kavčič, pravzaprav je začel ''vroče''. Moskovčanu je v prvem nizu zavezal kravato in mu prepustil le 15 točk. Nadaljevanje je bilo za Blaža precej težje, še posebej, ko je izgubil 2. niz. Kotov mu je kar štirikrat vzel začetni udarec in izenačil v nizih še pred morebitnim tajbrejkom. V tretjem je šlo na nož, izkušeni slovenski tenisač pa je izkoristil vse tri brejk žogice kar je bilo dovolj za zmago in uvrstitev v 2. krog. Z Rusom sta se pomerila prvič.

Tudi z naslednjim nasprotnikom bo igral prvič. Po zdrsu na lestvici ima Kavčič po vrsti tekmece, s katerimi se meri prvič v karieri. kako ne, saj je prej desetletje igral na višjem nivoju, za nameček na Tour prihajajo mladi. Za 3. krog bo moral premagati 27-letnega Italijana Federica Gaia, 155. igralca sveta, ki je bil do  sedaj najvišje na 144. mestu ATP lestvice.