Kavčič v 3.krogu turnirja Rafa Nadal Open

27.08.2019
MAJORKA, ŠPANIJA - Druga zaporedna zmaga Blaža Kavčiča na Majorki.

32-letni Blaž Kavčič je zmagal tudi v 2. krogu 46,000 evrov vrenega challengerja v Španiji. Na turnirju Rafa Nadal Open je izločil po Granollersu še Quentina Halysa iz Francije.

Kavčič, trenutno 239. na ATP lestvici, je hitro opravil s 161. na računalniški lestvici. Slavil je po 72 minutah igre s 6-3, 6-2.

Na trdi podlagi akademije španskega teniškega velemojstra je v 1. nizu deset let mlajšemu tekmecu dvakrat vzel servisno igro, svoj začetni udarec pa je ostal nedotaknjen, saj je na njem oddal pičle tri točke. Tudi v 2. nizu je bil več kot suveren, spet je izgubil samo šest točk na začetnem udarcu, poskrbel še za dva brejka in gladko odšel v 3. krog tekmovanja, na katerem se poskuša v formo vrniti tudi sloviti Andy Murray. Halys v celotnem obračunu sploh ni imel žogice za brejk, pomerila pa sta se prvič.

Ljubljančan sedaj čaka na nasprotnika, o tem bosta med seboj odločala izkušeni, 33-letni Sergej Stahovski (147. na ATP) iz Ukrajine in 27-letni Srb Danilo Petrovič, 247. igralec sveta. Zmagovalca 3. kroga po vsej verjetnosti čaka lepa nagrada, obračun z Britancem Andyem Murrayem, pred približno dvema letoma nazaj 1. igralcem sveta., če bo seveda Andy prišel do tja.