Majeričeva po dolgem času do dveh zaporednih zmag

12.11.2014
Na manjših turnirjih po svetu je po dolgem času dve zmagi vknjižila Tadeja Majerič, Janez Semrajc pa lovi nove točke v Turčiji.

ANTALYA, TURČIJA - Nove točke na ATP Futuresu v Antalyi lovi slovenski teniški reprezentant Janez Semrajc. 25-letni Ljubljančan je izpustil prejšnji teden, se spočil, danes pa je prekočil 1. krog po zmagi nad Vadimom Aleksenkom iz Ukrajine. 31-letnega tekmeca, 590. igralca sveta, je razorožil s 7-5, 6-1.

Na peščeni podlagi 10,000 USD vrednega turnirja bo v 2. krogu njegov nasprotnik še starejši, 33-letni Makedonec Dimitar Grabul (643. na ATP). Z njim ima drugpostavljeni Semrajc (361. na ATP) neporavnane račune, saj ga je levoroki Makedonec letos premagal na začetku sezone v Zagrebu.

Semrajc se je s Tristanom Samuelom Weissbornom uvrstil tudi v četrtfinale dvojic.

Janez SEMRAJC (SLO) [2] 7-5 6-1 Vadim ALEKSEENKO (UKR)

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - V 2. krog 25,000 USD vrednega ITF turnirja na trdi podlagi, ki se igra v Šarm El Šejku, se je prebila Nastja Kolar.

20-letnica iz Celja je kot 180. igralka sveta 3. nosilka, za uvod pa je s 6-4, 6-7(2) in 6-3 premagala vrstnico iz Rusije, Polino Lejkino (316. na WTA). V osmini finala se bo merila s 23-letno Madžarko Reko-Luco Jani, ki je na 311. mestu WTA lestvice.

Kolarjeva je tudi v četrtfinalu dvojic, igra pa v paru s Švicarko Conny Perrin.

Nastja KOLAR (SLO) [3] 6-4 6-7(2) 6-3 Polina LEYKINA (RUS)

MUMBAJ, INDIJA - Po dolgem času pa gre bolje iz loparja slovenski tenisačici Tadeji Majerič (216. na WTA). 24-letna Štajerka je po šestih zaporednih porazih le vpisala zmago. Na 25,000 USD vrednem turnirju serije ITF v Indiji je po avgustu spet najmanj v četrtfinalu.

V 1. krogu je Majeričeva, sicer 4. nosilka, s 6-4, 6-2 ugnala 20-letno Prarthano Thombare iz Indije (425. na WTA), za preboj med osem najboljših pa še eno domačinko, 20-letno Natašo Palho s 6-4, 6-7(8) in 6-3. Slednja je 526. igralka sveta.

Veliko znanja bo morala Mariborčanka pokazati v četrtfinalu, ki bo igrala s 6. nosilko, Sofijo Kovalec iz Ukrajine, trenutno 280. na WTA lestvici.

Majeričeva je igrala tudi dvojice, obstala je v četrtfinalu.

Tadeja MAJERIC (SLO) [4] 6-4 6-7(8) 6-3 Natasha PALHA (IND)

Tadeja MAJERIC (SLO) [4] 6-4 6-2 Prarthana G. THOMBARE (IND)

CASABLANCA, MAROKO - Na peščeni ITF turnir z nagradnim skladom 10,000 USD v Maroko je odpotovala Manca Pislak ter se iz kvalifikacij prebila v glavni del, kjer pa je bila od nje boljša 6. nosilka.

17-letna Ljubljančanka, 1,242. igralka sveta, je morala v 1. krogu priznati premoč 21-letni Španki Olgi Parres Ozcoitii. 682. igralka sveta je slavila s 6-2, 6-0

Olga PARRES AZCOITIA (ESP) [6] 6-2 6-0 Manca PISLAK (SLO)

2. krog(kvalifikacije):

Manca PISLAK (SLO) [1] 6-2 6-1 Abir EL FAHIMI (MAR)

1. krog(kvalifikacije):

Manca PISLAK (SLO) [1] 7-5 6-3 Marie TEMIN (FRA)

SOUSSE, TUNIZIJA - Natalija Šipek in Nina Potočnik ostajata v Tuniziji, kjer je ta teden še en turnir na trdi podlagi z nagradnim skladom 25,000 USD.

17-letna Potočnikova se je v glavni del uvrstila po odličnih igrah prejšnji teden. V 1. krogu bo igrala z 18-letno Cristino Ene iz Romunije (611. na WTA). 17-letna Šipkova (778. na WTA) bo za začetek merila moči s 4. nosilko Barbaro Bonič iz Srbije, ki ima 22 let ter je na 491. mestu računalniške lestvice.

Slovenki sta združili moči tudi v dvojicah.