Manca Pislak prvo ime letošnjega Tilia Mastersa na Otočcu

08.10.2014
Na TK Krka Otočec so se s finalnima obračunoma v starostni kategoriji do 18 let končali letošnji zaključni obračuni sezone, ki so potekali pod nazivom »TILIA MASTERS 2014«.

Z izjemo članske konkurence, kjer so iz razumljivih razlogov manjkali naši najboljši igralci in igralke (poškodbe, nastopi na mednarodnih turnirjih), so se turnirjev v ostalih starostnih kategorijah, od 12 do 18 let, udeležili vsi najboljši mladi slovenski igralci in igralke.

Če govorimo o presenečenjih, je potrebno omeniti presenetljiv četrtfinalni izpad naše najboljše igralke na mladinski svetovni teniški lestvici Tamare Zidanšek, medtem, ko so v ostalih starostnih kategorijah zmagali igralci in igralke, ki so vodilni tudi na teniških lestvicah TZS v posamezni starostni kategoriji.

Manca PISLAK je na turnirju slavila s kar dvema lovorikama in sicer danes v kategoriji do 18 let in v kategoriji članice. Prvak v kategoriji do 18 let je danes postal tudi Jure Frank, ki je premagal članskega prvaka Maksa Tekavca.

Jure Frank je zmagovalec Tilia Mastersa do 18 let

V preteklih petih dneh smo na Otočcu spremljali zanimive obračune, igralci in igralke pa so prikazali zavidljiv nivo teniškega znanja, ki predvsem pri dekletih vzbuja upanje na svetlejšo slovensko teniško prihodnost. To so ne nazadnje letos dokazala naša dekleta v starostni kategoriji do 16 let, ki so nastopila na finalu Junior Fed Cupa, neuradnega svetovnega ekipnega mladinskega prvenstva v Mehiki ter tri mladinke, ki na svetovni mladinski lestvici zasedajo mesta med najboljšo stoterico.

Zmagovalci turnirja Tilia Masters v posameznih starostnih kategorijah za leto 2014 so:

· Živa FALKNER in Blaž VIDOVIČ (do 12 let)