Mannarino ustavil Žemljo pred finalom Carigrada!

15.09.2012
CARIGRAD, TURČIJA - Slovenski teniški reprezentant Grega Žemlja (78. na ATP) končuje ATP challenger turnir v Turčiji v polfinalu, toda v ponedeljek bo na teniški lestvici prevzel primat med slovenskimi tenisači in izboljšal svojo najboljšo uvrstitev.

Francoz Adrian Mannarino (189. na ATP) je bil danes nekoliko boljši tekmec v polfinalu 75,000 ameriških dolarjev vrednega turnirja v Carigradu. Po dveh nizih (7-6(5), 6-4) je tretjepostavljenega Žemljo ustavil pred zadnjim dnevom dogodka- finalom.

24-letni Adrian Mannarino, nepostavljeni na trdi turški podlagi, je tako dobil še drugi medsebojni obračun po letu 2009 in Saint Brieucu. V 1. nizu je dobil podaljšano igro, v drugem pa je imel dovolj veliko zalogo brejkov priigranih v 4. in 6. igri igri. Vse to je bilo dovolj za finale z Rusom Dimitrijem Tursunovom.

Grega, ki bo v ponedeljek 69. ali 70. na ATP lestvici ter bo le še mesto ali dva za najboljšo slovensko uvrstitvijo Blaža Kavčiča (68.), se iz Turčije lahko vrača zadovljen, ostaja le grenak priokus, da bi lahko iztržil tudi finale in morda osvojil lovoriko. NIč hudega, naslednja priložnost za točke in dobro uvrstitev prihaja že naslednji teden na ATP turnirju v Sant Petersburgu, ki ga Aljaž Bedene zaradi okrevanja po operaciji slepiča izpušča, Kavčič kot 7. nosilec pa tudi še ni stoodstotno potrjen za nastop?

St. Petersburg, ATP 250

Grega Žemlja bo v 1. krogu ATP turnirja v Sankt Petersburgu igral s Slovakom Lukasom Lackom, 5. nosilcem. 24-letni igralec iz Piestanya je na 57. mestu ATP lestvice, od Wimbledona naprej pa je v slabi formi. 25-letni Kranjčan mora odigrati turnir tako kot zna, pa se mu lahko nasmiha lep rezultat. Nasprotniki na ruskem turnirju so premagljivi, Lacko pa bo prva tarča. Slovak je letos dobil njun medsebojni obračun v Dubaju, skupno pa vodi 3-1. Vse tri dvoboje je dobil na trdi podlagi, Grega pa lani obračun na wimbledonski travi.

Blaž Kavčič je odpovedal nastop zaradi poškodbe hrbta, Aljaž Bedene pa se vrača na turnejo v začetku oktobra, ker okreva po operaciji slepiča.

Prevelik zaostanek Grege v tajbrejku 1. niza...

Tekmo sta akterja otvorila z brejkoma. Grega je povedel, Adrian pa izenačil. Francoz je pritiskal na servisno igro Žemlje, ki se je dobro držal v pomembnih renutkih, v 5. igri pa še enkrat prišel v prednost. Tudi ta ni zdržala dolgo časa, le eno menjavo, kasneje pa je zmagovalca 1. niza odločila podaljšana igra v kateri je imel Francoz 5-1 in 6-2. Grega se je še uspel približati na 5-6, zadnjo set žogo tekmeca pa za las udarl v stranski avt.

...in dvojni brejk zaostanka v 2. nizu, dovolj velika zaloga Francoza za zmago

V drugem nizu je bil levoroki Francoz bolj agresiven, kar mu je prineslo rezultat. Dobro je odigral pomembne točke, v 4. igri dosegel brejk in vodil tekmo. Grega je imel priložnost, da izniči vodstvo Mannarina, vendar mu ni uspelo, od tu naprej pa se je dvoboj končno zlomil. Mannarino je v 7. igri izkoristil slabo serviranje Gorenjca, povedel 5-2 in si naredil zalogo za končnico. Žemlja se je zbidil prepozno. Nadoknadil je en brejk, pri 4-5 imel še eno priložnost, da poravna izid, a se je Mannarino, še lani 49. na računalniški lestvici, zbral pri servisu in ni dovolil preobrata.

Dvoboj je trajal 1 uro in 42 minut, v katerih je Grega serviral 10 asov (Mannarino 5), slabši pa je bil v izkoristku točk na oba servisa. Oba sta imela 8 brejk priložnosti, Francoz je izkoristil eno več (4/3) in na koncu dosegel 8 točk več (77-69).

Žemlja iz Carigrada odhaja s 33 novimi točkami ter 3,765 USD.