Medvedjev z zmago v Torontu ujel Zvereva po masters naslovih

16.08.2021
TORONTO, KANADA - Rus Daniil Medvedjev je napovedal, da bo trd oreh na bližajočem se OP ZDA.

Ruski tenisač Daniil Medvedjev je kot 1. nosilec kanadskega turnirja prišel vse do konca in vpisal 12. turnirsko zmago v karieri.

V velikem finalu Toronta je s 6-4, 6-3 pričakovano premagal domačina Reillya Opelko, za katerega je bil to daleč največji uspeh v karieri. Medvedjev je dobil četrti masters naslov in se izenačil z Zverevom, kot nova generacija imata sedaj največ lovorik iz turnirjev ATP 1000.

25-letni Medvedjev se je že v polfinalu dobro uprl izjemnemu serverju Isnerju, vajo je ponovil tudi v finalu, ko se je soočil s še enim dvometrašem Opelko, mu dvakrat vzel servis in delo končal v 85 minutah igre. ''V enem trenutku si nisem mogel predstavljati, da bom osvojil kakšen masters. V družbi z Novakom in Rafaelom je bila to misija 'nemogoče. No, sedaj imam štiri naslove iz petih finalov, kar je precej dober dosežek. Sem zelo vesel in želim si jih še več, srečen sem, da mi je uspelo dobiti turnir v Kanadi'', je povedal Medvedjev, trenutno 2. igralec sveta, ki je 11 turnirjev od 12 dobil na trdi podlagi, Ob Torontu pa ima osvojene še masterse v Šanghaju, Cincinnatiju in Parizu. Zmagovalec zaključnega mastersa 2020 je letos dvignil pokal tudi na trdi podlagi v Marseillu in prvič na travi na Majorki.

Reilly Opelka je seveda prvič zaigral v finalu turnirja serije masters, med štirimi pa je bil tudi na pesku letos v Rimu. 23-letni Američan je v polfinalu izločil Cicipasa in prvič v karieri premagal TOP5 igralca sveta, a ostaja pri dveh naslovih na ATP turneji. Leta 2019 je bil najboljši v New Yorku, leta 2020 pa v Delray Beachu