Melbourne: Tsonga Kavčiču prepustil 7 iger!

19.01.2013
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Blaž Kavčič zapušča prvi letošnji turnir za grand slam v Melbournu z najboljšim izidim kariere. Uvrstitev med 32 najboljšihna turnirju za veliki slam je sploh druga v zgodovini slovenskega moškega tenisa. Tsonga pač premočen.

Francoz  Jo-Wilfried Tsonga je v 3.krogu odprtega prvenstva Avstralije pričakovano, po le 75 minutah igre, izločil še zadnjega slovenskega igralca Blaža Kavčiča. Sedmopostavljeni favorit ni ničesar prepustil naključju ter zmagal s 6-2, 6-1, 6-4, Ljubljančan pa deželo 'tam spodaj' zapušča z najboljšo uvrstitvijo  v karieri na grand slamih.

Kavčič, ki je v 2. krogu izboril krvavo bitko in dvoboj s Tsongo, žal na Margaret Court Areni ni bil konkurenčen favoriziranemu tekmecu, a sezona se je komaj začela in priložnosti za dokazovanje s TOP 100 igralci bo še dovolj. Že to, da je po izčrpljajoči peturni bitki z Duckworthom v 2. krogu danes sploh stopil na teren, je bila ene vrste zmaga.

Tsonga je ekspresno opravil svoje poslanstvo. Prvi niz je dobil po 24 minutah, drugega po 22 minutah in tretjega po 33 minutah.

Francoz, ki je ob koncu lanskega leta najel novega trenerja, Avstralca Rogerja Rasheeda, je seveda že nekaj časa v deželi 'tam spodaj', kjer je opravil kvalitetne treninge in se dobro pripravil na prvi vrhunec sezone.

Kavčič brez vsakršnih možnosti na terenu

93. igralec sveta Kavčič je bil brez dvoma hendikepiran zaradi maratonskega obračuna v 2. krogu ter ni našel orožja za teniškega 'Mohamad Alija', s tem pa se slednji v osmino finala odpravlja brez izgubljenega niza v prvih treh dvobojih. Danes je Tsonga zadel 45 winnerjev, od tega jih je 20 priletelo preko forehanda, vse tri nize pa je tudi zaključil s forehand winnerjem. Za primerjavo, Ljubljančan je tokrat uspel priti do le 8 winner udarcev, je pa nasprotniku odvzel servisno igro v 7. igri tretjega dela tekme, ko je tudi poravnal izid na 4-4, toda to je bilo tudi edinih 'pet minut slave' v dvoboju. Tsonga je hitro postavil stvari na svoje mesto in dobil naslednji dve igri za končno zmago.

Statistika dvoboja 3. kroga OP Avstralije, Jo-Wilfried Tsonga (FRA) - Blaž Kavčič (SLO) - klik na povečavo