Monfils dobil vsefrancoski finale v Montpellierju!

09.02.2014
MONTPELLIER, FRANCIJA - Gledalci na dvoranskem ATP turnirju v Montpellierju so prišli na svoj račun, saj so v finalu spremljali domača tenisača, lovoriko pa je v zrak dvignil Gael Monfils.

Gael Monfils je ujel 5. turnirski naslov v domačem Montpellierju, dogodku serije ATP250, ki je imel nagradni sklad nekaj več kot 400,00 evrov, za ta podvig pa bo na bančni račun prejel 77,315 evrov.

V 21. finalu kariere je Monfils po 1 uri in 25 minutah s 6-4, 6-4 ugnal velikega prijatelja in branilca naslova Richarda Gasqueta. Oba sta velik posel opravila že včeraj, ko sta dobila polfinalna obračuna in poskrbela, da bo lovorika ostala doma.

Monfils je bil že tretjič v finalu Montpellierja, po letu 2010 (premagal Ljubičiča) in 2012 (izgubil z Berdychom). Vsekakor bo jutri izboljšal uvrstitev na ATP lestvici, kjer zdaj drži 30. mesto. Ja, letos je v dobri formi, finale je igral že v Dohi, kjer ga je premagal Rafael Nadal in morda bo v nadaljevanju še izboljšal razmerje v dvobojih za naslov, ki pa ni kaj nič prida, le 5-16.

Izjemno je serviral danes temnpolti Francoz in tu je bil ključ do zmage. Osvojil je 26 točk od 28 na prvem začetnem udarcu, izstrelil je 9 asov (Gasquet 0), seveda je prvopostavljeni Gaquet ostal brez možnosti in priložnosti za brejk v celem dvoboju.  V vsakem nizu je po enkrat strl servisno igro 27-letnega prijatelja, s katerim sta se pomerila desetič, tehtnica pa je na strani današnjega zmagovalca (6-4). Monfils je v celem tednu zadel skupno 51 asov.