Na Orange Bowlu se naši predstavniki letos niso izkazali!

19.12.2012
Eden najbolj pretižnih teniških turnirjev za mladince na svetu, Orange Bowl, je letos minil brez vidne uvrstitve slovenskih teniških igralcev in igralk.

Na Orange Bowlu smo v preteklosti, predvsem po zaslugi deklet, imeli kar nekaj uspeha, no, letos se s tem nikakor ne moremo pohvaliti.

V najbolj prestižni kategoriji, do 16 in do18 let, sploh ni bilo naših predstavnikov, pri mlajših pa si nikomur ni uspelo uvrstiiti v 3. krog.

Najdlje je prišel Grega Kokalj, ki se je v kategoriji do 14 let uspel prebiti v 2. krog. Za uvod je premagal Američana Nielsa Van Dama s 6-2, 6-2, v drugem pa tik pred gladkim porazom z Američanom Liamom J. Caruanom predal pri izidu 2-6, 1-5.

V kategoriji do 12 let (deklice) so nastopile Kristina Novak, ki je že odigrala srečanje z Argentinko Marijo Carlo in izgubila z rezultatom 6-1 4-6 2-6, Lian Benedejčič je igrala z Američanko Taylor V. Johnson in prav tako izgubila s 5-7, 3-6, Nika Radišič pa je morala premoč priznati Američanki Ulyani Shirikovi. Ta je zmagala z rezultatom 6-4, 6-2. Spomnimo, da so naše tri deklice letos sestavljale slovensko ekipo do 12 let, ki je na zimskem ekipnem evropskem prvenstvu osvojila 4. mesto v Evropi.

Pri dečkih do 12 let sta nastopila Matic Podlipnik in Gašper Topčič. Matic Podlipnik se je v prvem krogu meril z Dancem Sebastjanom Gruntvikom, ki je bil boljši s 7-6(3), 6-2. Gašper Topčič je igral z Američanom Zaneom Khanom in izgubil z 1-6, 0-6.

Pri deklicah do 14 let je nastopila Silvija Peroša, ki je igrala z domačo kvalifikantko Shene Disbergen. Američanka je bila boljša z rezultatom 6-3, 6-1.

pripravil: L.S. (povzeto tudi po TZS)