Nadal in Fognini za prvo polfinalno poslastico

30.03.2017
MIAMI, FLORIDA - Rafael Nadal in Fabio Fognini sta prva polfinalista Mastersa v Miamiju.

Rafael Nadal v četrtfinalu ni imel veliko dela z domačinom Jackom Sockom in se z izidom 6:2, 6:3 še sedmič v karieri uvrstil v polfinale Mastersa v Miamiju. Španec je v prvi igri odvzel servis nasprotniku in hitro pobegnil na 3:0. Tempo je diktiral z osnovne črte in z brejkom v osmi igri prišel do uvodnega niza.

Američan je drugi niz začel precej bolje in imel pri izidu 2:0 na voljo tri priložnosti za dvojni brejk, a jih ni znal izkoristiti. Nadal je hitro prišel do izenačenja, Sock pa mu je z dvojno napako na brejk žogico v šesti igri podaril odločilno prednost. Dvoboj se je končal po uri in 23 minutah, Nadal pa je v medsebojnih obračunih povišal na 3-0.

V prvem polfinalu sredinega programa je Fabio Fognini s 6:4, 6:2 premagal razbolelega Keija Nishikorija in prišel do prve zmage nad igralcem iz Top 5 po letu 2015. Italijan bo prvič zaigral v polfinalu Miamiju in drugič v polfinalu turnirja serije Masters (Monte Carlo, 2013).

Aktualni finalist Nishikori (2016), ki se je do četrtfinala prebil skozi šivankino uho, fizično ni bil dorasel Fogniniju. Italijan se ni zmenil za samurajeve bolečine v kolenu in zapestju ter s svojim forehandom dominiral od začetka do konca obračuna.

Napaki si je privoščil le v zaključku obeh nizov, ko je serviral za vodstvo (5:3 v 1. nizu) oziroma zmago (5:1 v 2. nizu) in obakrat izgubil servis, nato pa takoj ob naslednji priložnosti prišel do odločilnih brejkov in se veselil izenačitve največjega uspeha v tem rangu tekmovanja.