Nadal se je nagaral, Wawrinka po nekaj igrah ''izginil'' z igrišča

02.01.2016
ABU DABI, ZAE - V finalu ekshibicijskega turnirja, s katerim se je začela teniška sezona 2016, se bosta pomerila Rafael Nadal in Milos Raonic.

Rafael Nadal, dvakratni zmagovalec turnirja, se je v prvem polfinalnem obračunu nagaral za zmago proti rojaku Davidu Ferrerju. Nekdanji prvi igralec sveta je uvodni niz dobil z izidom 6:3 in tudi v drugem kmalu prevzel pobudo.

A trdoživi veteran, ki bo letos dopolnil 34 let, se ni dal in se z dobljeno podaljšano igro drugega niza vrnil v dvoboj. Tenisača sta za prvi niz porabila le 34, za drugega pa kar 68 minut.

Nadal je v odločilnem nizu takoj pobegnil z brejkom, a se je Ferrer še enkrat uspel vrniti, na koncu pa je bil uspešnejši mlajši od obeh Španec, ki je z drugim odvzemom začetnega udarca potrdil uvrstitev v finale (6:3, 6:7(4), 6:3). Nadal potrebuje le še eno zmago za prvo lovoriko v Abu Dabiju po letu 2011.

V drugem polfinalnem obračunu je Stan Warinka začel udarno in hitro pobegnil na 5:2. Ko je že kazalo na špansko-švicarski finale, pa se je aktualni zmagovalec OP Francije preprosto ugasnil in Milos Raonic je s petimi zaporednimi igrami dobil prvi niz s 7:5.

Kanadčan je v sedmi igri drugega niza pobegnil z novim brejkom, a se je Wawrinka dokopal do izenačenja na pet, potem ko je nasprotnik že serviral za zmago. A Raonic, ki na ATP Touru še nima zmage nad Švicarjem (0-4), je v 11. igri še enkrat odvzel servis Wawrinki, nato pa v drugem poskusu dvoboj vendarle odločil v svojo korist (7:5, 7:5) in si priigral zmenek z Nadalom.