02.07.2013
Nemka Sabine Lisicki je manj kot 24 ur po tem ko je presenetljivo izločila prvo nosilko letošnjega Wimbledona Sereno Williams, ponovno stopila na igrišče. Tokrat je rutinirano v dveh nizih odpravila Estonko Kajo Kanepi. V polfinale tudi Poljakinja Agnieszka Radwanska! Petra Kvitova je presenetljivo izpadla proti Kirsten Flipkens!

Lisickijeva je, tako kot včeraj proti Sereni, ponovno zaigrala izjemno agresivno. Že v prvi igri na srečanju je Estonki vzela servis, nato pa do konca niza brez večjih težav zadržala svoj začetni udarec. V zadnji igri prvega niza je Lisickijevi ponovno uspel "brejk", tako, da se je prvi niz končal z izidom 6-3 v korist Nemke. Kanepijeva je v drugem nizu zaigrala nekoliko bolje in si 3. igri 2. niza priigrala "brejk" prednosti in povedla z 1-2. Sledil pa je izjemen odgovor Nemke, ki je dobila kar 4 zaporedne igre. Serenina krvnica je nato v zadnji odločilni igri zadržala svoj začetni udarec in izkoristila tretjo točko za zmago.

"Zelo sem vesela. Vedela sem da se moram po včerajšni izjemni zmagi čim hitreje pomiriti. Mislim, da so mi izkušnje, ki sem jih dobila tu v Wimbledonu, kjer sem že trikrat igrala v četrtfinalu pomagale do današnje zmage" je po tekmi povedala današnja zmagovalka Sabine Lisicki.

V polfinalu se bo Lisickijeva pomerila proti Poljakinji Agnieszki Radwanski, ki je v izjemno izenačenem četrtfinalu ugnala Kitajko Li Na.

Epski obračun Poljakinje Agnieszke Radwanske in Kitajke Li Na

Na skoraj tri ure trajajočem dvoboju so gledalci lahko spremljali tekmo polno preobratov. Li Na se je že v prevem setu dokopala do 4 žogic za osvojitev seta, a je prvi set na koncu po podaljšani igri dobila Radwanska z 7-6(5). V drugem setu je Poljakinja že povedla z 4-2 in vse je kazalo na zmago Radawanske v dveh nizih. A borbena Kitajka se je pobrala in dobila 4 zaporedne igre ter drugi set dobila z 6-4. V tretjem nizu je Radwanska zaigrala še agresivneje in povedla z 5-1. Kitajka se je poizkušala vrniti, branila je kar sedem "match" žogic, a na koncu je bila prednost Radwanske le prevelika in Poljakinja se je uvrstila v polfinale.

"Danes je igrala neverjeten tenis. Prejšni teden sem imela dve težki tekmi, zato je bilo danes res naporno. Vesela sem, da sem v polfinalu" je po zmagi dejala 24-letna Poljakinja.

Lanska finalistka je dobri poti, da se tudi letos prebije v finale!

Zmagovalka iz leta 2011 izpadla:

Čehinja Petra Kvitova, zmagovalka na "sveti travi" leta 2011 je tokrat izpadla v četrtfinalu. Od nje je bila danes boljša 27-letna Belgijka Kirsten Flipkens v treh nizih z 4-6, 6-3 in 6-4. Za Flipkensovo je to dosežek kariere, saj prej še nikoli ni zaigrala dlje kot v četrtfinalu katerega od grand slam turnirjev, tokrat pa bo zaigrala celo v polfinalu, kjer se bo pomerila s Francozinjo Marion Bartoli, ki je danes v dveh nizih z 6-4 in 7-5 premagala mlado Američanko Sloane Stephens

Kirsten Flipkens pri 27ih letih doživlja največje uspehe!