Novak Djoković na lažjem treningu, ki je trajal manj kot šolsko uro!

30.08.2011
NEW YORK, ZDA - 1. igralec sveta Novak Djoković melje naprej. V 1. krogu OP ZDA, zadnjega turnirja za grand slam v sezoni, je pri vodstvu 6-0, 5-1 odšel v slačilnico predčasno, saj mu je naprotnik predal.

Za Noletom je le lažji trening. V uvodnem obračunu mu je Irec Conor Niland predal potem, ko je na igrišču izgledal zelo nebogljeno.

Že po žrebu je bilo Ircu jasno, da bo v 'velikem jabolku' le turist, prvi tenisač sveta pa se je povrh vsega še potrudil, da mu je pripravil pravo teniško lekcijo. Dvoboj je trajal manj kot šolsko uro (42 minut), 30-letni Irec pa se je sploh prvič znašel v glavnem delu OP ZDA. No, svoje priložnosti ni izkoristil. Jasno je, da na zmago ni mogel niti pomisliti, a vsaj malo odpora pa bi lahko nudil, če smo lahko ironični. Nole mu tega žal ni dopustil. Po vsega 21 minutah je vknjižil prvi niz, Irec pa je dobil  ovacije občinstva, ko je prišel do prve igre (1-1 v drugem nizu). Takoj zatem je Srb spet 'luknjal' nasprotnika ter dokazal, da nima nikakršnih težav z ramo, kot je bilo to v finalu Cincinnatija. V 2. krogu se bo Beograjčan, ki je največji favorit za naslov, pomeril z zmagovalcem dvoboja Pere Riba-Carlos Berlocq, kjer bo lovil 59 zmago v sezoni ob dveh porazih.

11. nosilec Jo-Wilfried Tsonga je projekt US Open 2011 začel s solidno zmago nad Tajvancem Lujem. Francoz ni kazal nobenih znakov poškodbe ramena, ki ga je mučila v polfinalu Montreala, kjer je predčasno predal obračun številki 1 Novaku Djokoviću, v današnjem dvoboju pa je zadel 7 asov in 39 winnerjev ob 29 nevsiljenih napakah.

Jo-Wilfried Tsonga je za začetek izločil Tajvanca Luja

Izmed nosilcev se poslavlja številka 16 Mihail Južni. Od Rusa je bil boljši nepredvidljivi Ernests Gulbis, Latvijec, pri katerem nikoli ne veš kako bo odigral. Njegov talent je nesporen, a kaj, ko tenis ne jemlje tako profesionalno kot najboljši. Kakorkoli, Ernests je danes v 1. krogu slavil gladko zmago s 6-2, 6-4, 6-4.

5. nosilec David Ferrer je proti Igorju Andrejevu izgubil prvi niz, nato pa ogrel motorje in v nadaljevanju gladko pometel z Rusom, Švicar Stanislas Wawrinka pa je prešel Maxima Gonzaleza. Popoldne se je občinstvu predstavil tudi Avstrijec Jurgen Melzer, ki je izločil Francoza Prodona.

Sin legendarnega skakalca s palico v 2. krogu OP ZDA

Sergej Bubka mlajši, sin večkratnega rekorderja v skoku s palico, se je prvič v karieri uvrstil v 2. krog kakšnega turnirja za veliki slam.

Sergej je trenutno 207. na ATP lestvici, v 1. krogu OP ZDA pa je premagal Avstrijca Haiderja-Maurerja s  6-3, 6-2, 3-6 in 6-4. Že v 2. krogu ga čaka nasprotnik svetovnega kova - Tsonga.

Starejši Bubka je šestkratni zaporedni svetovni prvak v skoku s palico in olimpijski zmagovalec. Svetovni rekord je popravljal kar 35x, kot prvi človek pa je preskočil magično mejo 6 metrov.

Kavčič v 1. krogu z Ljubičićem

Ponoči po našem času bo s svojimi nastopi prvič v karieri na OP ZDA začel tudi najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič. 24-letni Ljubljančan se bo v uvodnem obračunu pomeril s Hrvatom Ivanom Ljubičićem, ki ni igral že vse od peščenega ATP turnirja v Umagu, kjer je izgubil v 1. krogu. Držimo pesti za Kaljuta.