Padel tudi Garin. Kavčič najmanj v polfinalu Bangkoka.

06.01.2017
BANGKOK, TAJSKA - Najbolj trofejni slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je najmanj v polfinalu ATP Challengerja v Bangkoku.

Slovenski teniški as Blaž Kavčič (217. na ATP) nadaljuje z uspešnimi igrami na ATP Challengerju na Tajskem, ki ima nagradni sklad 50,000 ameriških zelencev. Na trdi podlagi je v četrtfinalu s 7-6(1), 6-1 odpisal tudi neugodnega Čilenca Christiana Garina, 211. igralca sveta.

29-letni Kavčič je vpisal še tretjo zaporedno zmago v letu 2017 in se podaja v boj za naslov na Challengerju v Bangkoku.

Četrtfinale je Blažu prinašal neugodnega čilenskega tenisača, ki je pri dvajsetih letih v lanski sezoni naredil velik korak naprej. Serijsko je osvajal Futurese, prišel do prvenca na Challengerjih, a izkušeni Ljubljančan je bil zanj pretrd oreh. Kljub temu, da je šel Garin v tekmo poln samozavesti po zmagi nad Istominom, je bil to račun brez krčmarja.

Izenačen uvodni niz je Kavčič suvereno dobil po podaljšani igri. Odigral je maestralni tajbrejk, nato pa povozil mlajšega tekmeca. 2. niz je bil le še enosmerna ulica. Blaž je na začetnem udarcu oddal vsega 3 igre, vzel dva brejka in suvereno odšel med štiri najboljše po 1 uri in 19 minutah.

V polfinalu se bo pomeril z mladim Nemcem Maximilianom Mertererjem, ki napreduje iz leta v letu. Trenutno je 21-letnik 176. na ATP lestvici, v Bangkoku pa je postavljen za 7. nosilca.