Petra Rampre po 40 urah potovanja zmagala!

09.02.2012
Slovenske teniške igralke in igralci ta teden nastopajo na različnih turnirjih nižje kategorije širom sveta!

CALI, KOLUMBIJA - Naša veteranka Petra Rampre (180.), ki je zastopala Slovenijo v pokalu FED na Japonskem, je potovala (preko Madrida) kar 40 ur, da se je lahko udeležila močnega ITF turnirja v Caliju, z denarnim skladom 100.000$+H. Ves trud ni bil zaman, saj je bila Petra uspešna v 1. krogu. Z rezultatom 6:2, 6:3 v nizih je premagala 24-letno domačinko Caren Castiblanco (421.)!

Njena naslednja nasprotnica bo 8. nosilka turnirja, 21-letna Romunka Aleksandra Cadantu, 112. igralka sveta. Zanimivo je, da se je Petra odločila za turnir, ki se igra na peščeni podlagi, saj je v zadnjih letih igrala v glavnem na trdih podlagah!

VALE DO LOBO, PORTUGALSKA - 26-letna Anja Prislan (519.) igra na 10.000$ vrednem ITF turnirju na Portugalskem. Kot 7. nosilka je premagala trenutno še 15-letno domačinko Ano Filipo Santos s 6:1, 6:2 v nizih. V 2. krogu bo igrala proti 19-letni Francozinji Morgane Pons (604.)!

MALLORCA, ŠPANIJA - 22-letni Andraž Bedene (846.) se je uvrstil v glavni del 10.000$ vrednega ITF turnirja na Mallorci. V kvalifikacijah je ugnal 3 nasprotnike, v 1. krogu pa se bo pomeril z 18-letnim Kazahstancem Denisom Jevsejevom (695.)!

RANCHO MIRRAGE, ZDA - Na 25.000$ vrednem ITF turnirju sta izpadli obe Slovenki. Tadeja Majerič in Jelena Djurišič. Jelena je izgubila v 3. krogu kvalifikacij proti Srbkinji Jovani Jakšič s 7:6(4), 3:6, 1:6, Tadeja pa v 1. krogu glavnega dela proti 1. nosilki turnirja, Francozinji Claire Feuerstein z 2:6, 1:6 v nizih!

LAUNCESTON, AVSTRALIJA - Maša Zec-Peškirič, trenutno 295. tenisačica sveta, pa nikakor ne najde forme, ki jo je krasila pred dvema letoma. 25-letna Jeseničanka je na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v deželi 'tam spodaj' zabeležila nov poraz v 1. krogu. Od nje je bila boljša 7. nosilka iz Japonske Aiko Nakamura (28 let) s 7-6, 5-7, 6-2.

Pia Čuk se je uvrstila v 3. krog ITF turnirja 2. kategorije v Boliviji. Premagala je Kolumbijko Eliano Antequero s 6:3, 6:1, Tina Mohorčič pa je izgubila v 1. krogu proti Argentinki Ani Madcur s 6:4, 2:6, 6:7(3). V zadnjem krogu kavlifikacij na 10.000$ vrednem ITF turnirju v Turčiji je izpadel tudi Nik Razboršek. Boljši je bil Južnoafričan Jean Andersen s 6:4, 2:6, 6:1 v nizih!

Andreja Klepač je v igri dvojic nastopala na WTA  turnirju v Pattayi in s partnerico Rusinjo Anastasijo Pivovarovo izgubila v 1. krogu proti Uzbekistanki Agkul Amanmuradovi in Japonki Kimiko Date-Krumm, s 6:3, 6:7 (1), 4:10.

foto : images.google