Philipp Kohlschreiber drugič slavil v Münchnu, Čilić pa drugič izgubil

06.05.2012
MÜNCHEN, NEMČIJA - Veliki zmagovalec peščenega ATP turnirja serije 250 v Münchnu je domačin Philipp Kohlschreiber. V finalu je po dveh nizih ugnal Hrvata Marina Čilića.

Nemec Philipp Kohlschreiber je po peih letih znova dvignil pokal, ki pripada najboljšemu na teniškem turnirju v bavarski prestolnici. Kohli je cel teden igral izjemen tenis, vse skupaj pa je ponovil tudi v finalu proti Marinu Čiliću ter zmagal s 7-6, 6-3. (108 minut)

3. nosilec Münchna je prvi niz dobil po zelo tesnem tajbrejku v katerem smo videli 18 točk, pred tem pa sta oba prišla do enega brejka. Medjugorec je imel velike težave pri servisu, saj je v polje zadel le 30% prvih, a je na srečo zelo dobro igral v polju in niz privlekel do podaljšane igre, za nameček pa je imel tudi tri brejk priložnosti več. Ni se mu izšlo za vodstvo. Nemec je bil mirnejši v odličilnih trenutkih.

V drugem nizu je Čilić dvignil nivo svojega servisa, a kaj, ko je Nemcu uspelo enako. Domačin je izkoristil edino priložnost za brejk, Čilić pa jih je zapravljal po tekočem traku (0/4). Botroval je poraz po dveh nizih in drugi izgubljeni finale v Münchnu. Prvič je moral stisniti roko leta 2010 Mihailu Južniju.

Philipp Kohlshreiber je v Münchnu zmagal leta 2007 in 2012

Ob koncu dvoboja je bila tehtnica osvojenih točk kar močno nagnjena na stran Kohlschreiberja (82:67), ki igra enoročni bekend, kar je prava redkost v pro tenisu. Izkoristil obe priložnosti za brejk, Hrvat pa je ostal pri 1/8. V polje je zadel samo 37% prvih začetnih udarcev in verjetno ga je to stalo boljšega odpora. Vknjižil je podoben odstotek točk na prvi servis kot nasprotnik, a je imel zelo malo priložnosti (18/25, 45/61).

To je bil osmi medsebojni obračun, novopečeni zmagovalec pa sedaj vodi 5-3. Kohlschreiber je s tem prišel do 4. turnirske zmage v karieri ob še dveh finalih ter do prvega slavja po lanskem juniju, ko je prav tako na domačih tleh v Halleju premagal rojaka Petzschnerja. Za naslov v Münchnu je dobil 71,900 evrov in avtomobil znamke BMW Z4. Ni slabo :)

Marin Čilić je izgubil drugi finale na Bavarskem in je ostal brez BMW-ja

Marin Čilić ostaja brez peščenega naslova v treh poskusih, v finalih opa ima razmerje 6-7. nazadnje je zmagal lani v St.Petersburgu.