Po planu: Kavčič in Rola zanesljivo v osmino finala Portoroža, odličen vtis Laha

09.08.2016
PORTOROŽ - Slovenska tenisača Baž Rola in Blaž Kavčič sta brez težav preskočila 1. krog na ATP Challengerju v Portorožu in se v osmini pridružila Gregi Žemlji. Sven Lah se je dobro upiral favoriziranemu Renzu Olivu in upravičil 'wildcard'.

Ob 18. uri se je portoroškim gledalcem predstavil nekdanji zmagovalec Tilia Slovenia Opna Blaž Kavčič (335. na ATP). Ljubljančan se je pred dvema mesecema vrnil na terene po poškodbi, forma pa se mu vztrajno dviga. Dokaz je tudi današnja suverena zmaga v 1. krogu, ko je s 6-4, 6-1 odpihnil Michala Konečnija (303. na ATP) iz Slovaške.

29-letni Ljubljančan je prikazal super tenis. Svoje servisne igre je ohranil čiste kot solza, kar je zelo pomembno predvsem zato, ker je imel velikokrat težave pri tem elementu. Vidi se, da je zadnje čase ogromno igral in treniral na trdi podlagi. Tri leta mlajši slovaški nasprotnik ni imel prav nobenih možnosti, v 2. nizu pa je lahko le gledal šov Kavčiča. Vsega skupaj je bilo konec po 71 minutah.

Kavčič se bo v osmini finala pomeril s precej bolj uveljavljenim tekmecem. To je Madžar Marton Fucsovics, ki je postavljen za 6. nosilca. 24-letni tenisač iz sosednje države je 162. igralec sveta, kar pa ni merilo. Vemo, da uvrstitev Kavčiča na lestvici ne odraža stanja. Pred poškodbo je naš teniški as dobesedno pometel s Fucsovicsem, ko mu je v Carigradu prepustil le eno igro.

Še nekaj minut hitreje je v uvodnem krogu 42,500 evrov vrednega turnirja v mestu rož svoje delo opravil 25-letni Blaž Rola. Trenutno 191. igralec sveta je imel za nasprotnika nekoč 77. na ATP lestvici, sedaj pa 235. Marsela Ilhana iz Turčije ter ga počistil s 6-3, 6-2.

Ptujčan je podobno kot njegov kolega Kavčič pred njim ohranil začetni udarec nedotaknjen. 29-letni Ilhan je imel le dve priložnosti za brejk, ki sta ostale neme, Rola je izkoristil 3 od 7 ter vse skupaj dokončal po 65 minutah. Če je bil 1. niz še kolikor toliko izenačen, pa je v drugem delu slovenski teniški as hitro postavil stvari na svoje mesto in ni dovolil nikakršnega presenečenja. Rola je v zadnjih mesecih igral na peščeni podlagi, tarnsformacija na trdo podlago pa je uspela v popolnosti. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj, končno število osvojenih točk pa je bilo krepko na strani zmagovalca (68:48). V osmini finala se bo Blaž podal v boj z 2. nosilcem Renzom Olivom, 113. igralcem sveta.

Argentinec Olivo je danes s 6-2, 6-3 izločil slovenskega povabljenca, komaj 17-letnega Svena Laha (1,799. na ATP). Mladi slovenski tenisač se je predstavil v zelo lepi luči. V 61 minutnem obračunu z močno favoriziranim Argentincem ni imel kaj izgubiti, še več, kar dvakrat mu je vzel servisno igro. Olivo je bil pri tem uspešen šestkrat.