Pokal Davis: Priložnost sta dobila Tom in Mike

08.03.2015
BRATISLAVA, SLOVAŠKA - Po sobotnem poraz dvojic je slovenska teniška reprezentanca v pokalu Davis dokončno izgubila vse upanje na preobrat, zato je kapetan Blaž Trupej danes ponudil priložnost 'ta mladima', Tomu Kočevarju-Dešmanu in Mikeu Urbaniji.

Zadnji dan tekmovanja 1. kroga prve evroafriške skupine v pokalu Davis, sta v Bratislavi priložnost za nastop dobila Kočevar-Dešman in Urbanija.

Obračun med Slovaki in Slovenci ne odloča več o ničemer, saj so domačini v Aegon Areni vse opravili že po sobotnih dvojicah. V 2. krog se se prebili brez oddanega niza, Slovence pa septembra čaka obračun za obstanek, ko se bodo merili z Izraelci v gosteh.

Tom Kočevar-Dešman je izkusil igranje proti vrhunskemu igralcu, saj je imel za tekmeca 42. na ATP lestvici Martina Kližana. S tako renomiranim tenisačem še ni igral in morda je prav tu razlog, da je uvodni niz izgubil po samo 22 minutah z 1-6. V nadaljevanju je Ljubljančan zaigral precej bolje in držal stik vse do podaljšane igre, katero pa je Kližan vpisal brez oddane točke. Slovak je imel še pred tajbrejkom tri zaključne žogice, ki pa jih ni izkoristil. Rezultat 6-1, 7-6(0).

"To je bila dobra izkušnja, ki jo bom skušal izkoristiti na naslednjih turnirjih. Videl sem, da igranje proti tako dobrim tekmecem ni nič posebnega. Z veliko dela in treninga se jim lahko približam. Užival sem vsako minuto Davisovega pokala in se imel odlično," je dejal Kočevar Dešman.

V drugem dvoboju je za Slovenijo nastopal Mike Urbanija, njegov nasprotnik pa je bil 93. igralec sveta Lukaš Lacko. Lukovčanu ni uspelo dobiti niza, sa je Lacko izkoristil brejk žogico že v 2. igri in dobil uvodni del s 6-3, v drugem pa je ponovil vajo v 3. igri in 7. igri. Že v 1. nizu je slovaški tenisač, ki ni v najboljši formi, zadel 8 asov, Urbanija pa ni naše odgovora na začetni udarec tekmeca. Slednji je zabijal ase in zlahka zmagal s 6-3, 6-2. Urbanija je v dvoboju trikrat oddal servis.

Slovenska teniška reprezentanca v Bratislavi ni osvojila dvoboja, pravzaprav ni osvojila niti niza.