Portugalec Sousa pripravil hladen tuš za gledalce v Metzu. V finalu z Goffinom!

20.09.2014
METZ, FRANCIJA - V finalu ATP turnirja serije 250 v francoskem Metzu se bosta nepričakovano pomerila Belgijec David Goffin in Portugalec Joao Sousa.

Prvič po letu 2007 so francoski tenisači doživeli popoln polom na domačem turnirju v Metzu. Ne, da ne bodo osvojili lovorike, tudi v finalu ne bo nikogar. Zadnji v vrsti padlih je Gael Monfils, zmagovalec Metza 2009, ki je po 88 minutah oložil orožje v dvoboju s Portugalcem Joaom Souso. Rezultat je bil 7-6(6), 6-2.

Portugalec, ki je bil letos gost z reprezentanco Portugalske tudi v Sloveniji v okviru pokala Davis, se je soočil s 13 asi, ubranil pa je osem žogic za brejk od devetih. ''Mislim, da sem danes odigral fantastično tekmo. Zelo sem zadovoljen s svojimi predstavami, igram vse bolje, kar je navdušujoče'', je povedal Sousa.

Joao Sousa je v polfinalu Metza presenetil Monfilsa in bo v nedeljo tretjič v finalu ATP turnirjev.

Osmopostavljeni David Goffin se je prebil v drugi finale ATP turnirjev v karieri, v polfinalu je s 7-6(4), 6-3 odpravil Jana-Lennarda Struffa. Belgijec ima kar 33 zmag iz zadnjih 35 dvobojev v vseh rangih tekmovanja na teniški turneji. Poleti je prvič dvignil lovoriko na ATP turnirju v Kitzbühlu, dobil pa je tudi 3 turnirje serije Challenger. Res impresivna serija mladega Belgijca, ki je pred kratkim na OP ZDA premagal jutrišnjega nasprotnika.

Oba bosta torej jutri lovila drugi ATP naslov.